Ministras E. Misiūnas: Vokietija – viena svarbiausių mūsų partnerių

Data

2017 01 10

Įvertinimas
0

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas šiandien susitiko su ministerijoje apsilankiusia Vokietijos Federacinės Respublikos nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Lietuvoje Jutta Schmitz. Susitikimo metu buvo aptarti ilgamečiai šalių ryšiai vidaus reikalų srityje ir tolesnės jų vystymo galimybės. 

Ministras E. Misiūnas pažymėjo, kad Vokietija yra svarbi Lietuvos partnerė nuo pat nepriklausomybės atkūrimo ir mūsų šalies teisėsaugos bei kitų vidaus reikalų tarnybų bendruomenės vardu padėkojo už sėkmingą bendradarbiavimą. Naudodamasis proga, ministras išreiškė užuojautą dėl gruodį Berlyne įvykdyto išpuolio ir pabrėžė, kad Lietuva solidarizuojasi su Vokietija kovojant su terorizmu ir bet kokiomis neapykantos apraiškomis.

Vidaus reikalų ministerija ir įstaigos prie ministerijos jau daugiau kaip dvidešimt metų konstruktyviai ir profesionaliai bendradarbiauja su Vokietijos atitinkamomis institucijomis.

Pasak ministro E. Misiūno, atsižvelgiant į geopolitinę situaciją Lietuvos pareigūnams būtų itin naudinga susipažinti su Vokietijos kolegų patirtimi ekstremaliųjų situacijų planavimo ir valdymo bei visuomenės švietimo civilinės saugos srityse.

Ambasadorė J. Schmitz taip pat pasidžiaugė sėkmingais įvairiapusiais Lietuvos ir Vokietijos institucijų ryšiais, kurie konstruktyviai plėtojami ne tik dvišaliu, bet ir daugiašaliu lygmeniu.  J. E. ambasadorė pabrėžė, kad Vokietija ir toliau skirs didelį dėmesį abipusiai naudingos partnerystės su Lietuva plėtojimui.

Susitikimo metu buvo kalbėta apie šių laikų strateginius iššūkius viešajam saugumui, kuriuos įveikti globaliame pasaulyje šalys gali tik bendromis pastangomis: migracijos srautų valdymas, sienų apsauga, kova su terorizmu, kibernetiniais nusikaltimais bei hibridinėmis grėsmėmis ir kt. 

Vidaus reikalų ministerijoje vykusiame susitikime taip pat dalyvavo Vokietijos ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas Michael Morgenstern, Vokietijos policijos ryšių pareigūnas Peter Krabatsch ir Vokietijos muitinės ryšių karininkas Axel Dietzel.