BDAR
gdpr

Ties between Lithuanian and Norwegian institutions are strengthened

Date

2015 03 16

Rating
0
Ties between Lithuanian and Norwegian institutions are strengthened
Ties between Lithuanian and Norwegian institutions are strengthened

Vakar Vilniuje prasidėjo Vidaus reikalų ministerijos organizuotas Lietuvos ir Norvegijos viešųjų institucijų, vietos ir regioninės valdžios atstovų susitikimas, kurio metu užmezgami institucijų partnerystės ryšiai bendriems projektams vykdyti.

[end_header]

Dvi dienas truksiančio renginio metu pristatoma Norvegijos finansinio mechanizmo subsidijų programa LT10 „Gebėjimų stiprinimas ir institucinis valstybės, paramos gavėjos, ir Norvegijos viešųjų institucijų, vietos ir regioninės valdžios bendradarbiavimas“, vyksta partnerių paieškos forumas.

„Džiaugiuosi, kad šis renginys suburia mūsų šalies viešųjų institucijų, vietos ir regioninės valdžios atstovus, taip pat Lietuvos draugus – norvegus, atvykstančius pasidalyti neįkainojama patirtimi, įžvalgomis ir naujomis idėjomis. Norvegijos finansinio mechanizmo subsidijos 2008–2010 metais padėjo įgyvendinti daugiau nei 50 projektų. Jų dėka Lietuvos ir Norvegijos savivaldybių ir regioninės valdžios institucijos, mokyklos, muziejai, policijos įstaigos mokėsi vienos iš kitų, įgijo gerosios patirties. Tai išties puikus pagrindas bendradarbiavimui augti ir plėtotis“, – sveikindamas forumo dalyvius kalbėjo vidaus reikalų viceministras Julius Morkūnas. 

Renginio tikslas – supažindinti su minėtos programos galimybėmis, padėti užmegzti Lietuvos ir Norvegijos institucijų partnerystės ryšius, kurie išsivystytų į jungtinius gebėjimų stiprinimo ir bendradarbiavimo projektus, paskatintų aktyvesnį ir glaudesnį Lietuvos ir Norvegijos savivaldybių, jų įstaigų bei nacionalinių institucijų bendradarbiavimą.

Renginyje potencialūs projektų teikėjai gaus aiškią ir išsamią informaciją apie projektų įgyvendinimo ir finansavimo taisykles, bus aptartos idėjos projektų, kurie gali būti įgyvendinti pagal LT10 programą, užsimegs ryšiai tarp potencialių programos projektų teikėjų iš Lietuvos ir jų partnerių iš Norvegijos.

Renginyje dalyvauja Lietuvos ir Norvegijos savivaldybių institucijų ir įstaigų atstovai. Taip pat valstybės ir savivaldybių institucijų susivienijimų atstovai bei atstovai tų valstybės institucijų, kurios turi teritorinius padalinius, teikiančius viešąsias paslaugas regioniniu ar vietos lygiu. Partnerių renginyje ieško ir ne pelno siekiančių viešųjų juridinių asmenų atstovai, teikiantys švietimo paslaugas pagal savo įstatus, nuostatus ar statutą.

 
Lietuvos ir Norvegijos viešųjų institucijų, vietos ir regioninės valdžios atstovų susitikimas Vilniuje
 
Viceministras J. Morkūnas pasveikino Lietuvos ir Norvegijos institucijų atstovų susitikimo dalyvius