BDAR
gdpr

Adstringo projektas

    2014 m. birželio 30 d. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija (VRM) kartu su Nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės Europos institutu prie Jungtinių Tautų (HEUNI), Baltijos jūros valstybių tarybos darbo grupe prieš prekybą žmonėmis (TF-THB) ir Tartu universitetu baigė įgyvendinti dvejų metų projektą „ADSTRINGO: kova su prekyba žmonėmis priverstiniam darbui plėtojant partnerystę, tobulinant identifikavimą ir įgyvendinant organizacines priemones“ 9 Baltijos jūros regiono šalyse – Suomijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Islandijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Projektas buvo finansuojamas Europos Komisijos Nusikalstamumo prevencijos ir kovos su nusikalstamumu programos, TF-THB, VRM ir HEUNI lėšomis.

Projekto tikslas – užkardyti prekybą žmonėmis priverstiniam darbui plėtojant partnerystę šalyse ir regione ir skatinti veiksnių, leidžiančių išnaudoti migrantus regione, supratimą.

Pagrindiniai projekto renginiai: nacionalinių ekspertų seminarai – apvalaus stalo diskusijos (po 2 projekto valstybėse), sociologinis tyrimas apie lietuvių įdarbinimo užsienyje praktikas, rekomendacijos užkardyti prekybą žmonėmis priverstiniam darbui ir tarptautinė konferencija Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungoje metu 2013 m. spalio 17 d., paminint Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis dieną.

Projekto vadovė Lietuvoje: Reda Sirgedienė, VRM Viešojo saugumo politikos departamento vyresnioji patarėja, tel. (8 5) 271 7239, el. p. [email protected]

ADSTRINGO projektu įgyvendinta Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos veiksmų plano kovos su nusikalstamumu prioriteto priemonė „Imtis prekybos žmonėmis prevencijos priemonių“, už kurios įgyvendinimą buvo atsakinga Lietuva.

Svarbiausios projekto veiklos   

Leidiniai

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-02-17