BDAR
gdpr

DUK

Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Finansavimas susijęs su neteisėta migracija 4
  • Europos Sąjungos išorės sieną saugantį barjerą numatoma pastatyti per metus. Projektą įgyvendins valstybės įmonės „EPSO-G“. 
   Preliminariais Vidaus reikalų ministerijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) skaičiavimais, kurie buvo pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei, planuojama, kad bendras apsauginės tvoros aukštis turi būti ne mažesnis kaip 3 metrai, tvora turi būti pagaminta iš metalo ir atspari permainingoms gamtinėms sąlygoms, jos dalis turi būti įleista į gruntą.

   Projekto įgyvendinimą prižiūri Komisija vadovaujama Ministrės Pirmininkės.

   Atnaujinta: 2021 10 21

  • Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) skaičiavimais, vieno migranto išlaikymas per dieną kainuoja apie 30 eurų. Migrantų apgyvendinimas apmokamas iš Europos Sąjungos Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo (PMIF) neatidėliotinos pagalbos priemonės ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.
   Į šias išlaidas įskaičiuojamas migrantų maitinimas, aprūpinimas asmeninėmis higienos priemonėmis, patalyne ir medicinos priemonėmis, skalbimo paslaugos, prieglobsčio prašytojams mokamos piniginės išmokos, vertimo ir teisinės paslaugos, pastatų išlaikymo išlaidos, komunalinės paslaugos, pareigūnų ir darbuotojų darbo užmokestis ir pan.

   Atnaujinta: 2021 09 06

  • Migrantų grąžinimas apmokamas iš Europos Sąjungos Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo (PMIF) bei Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros (FRONTEX) lėšų. Pasibaigus PMIF lėšoms, grąžinimas būtų apmokamas iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.
   Savanoriškai grįžtantiems asmenims išmokamos 300 eurų piniginės išmokos.
   Vieno asmens grąžinimo kaštai priklauso nuo šalies, į kurią asmuo grąžinamas, vežėjo, bilietų kainų ir pan. Grąžinimas į Iraką be palydos vidutiniškai kainuoja apie 1 000 eurų (įskaičiuojant 300 eurų piniginę išmoką, lėktuvo bilietus, transportavimą iki oro uosto).
   Pažeidžiamiems asmenims papildomai reikalinga palyda, kuri vidutiniškai kainuoja apie 4 000 eurų (įskaičiuojamos nuvykimo iki oro uosto išlaidos, lėktuvo bilietai, palydos apgyvendinimas, kitos komandiruotės išlaidos).

   Atnaujinta: 2021 09 06

  • Papildomos išlaidos yra susijusios su prieglobsčio nagrinėjimo procedūrų atlikimu, papildomų apgyvendinimo vietų įrengimu ir išlaikymu (nuomojami moduliniai nameliai, įrengiamos stovyklavietės), apgyvendinimo vietų apsauga, teikiama medicinos pagalba ir pan. Taip pat artėjant šaltajam sezonui papildomai perkami šilti drabužiai, antklodės ir kt.
   Dalies pažeidžiamų asmenų apgyvendinimu ir išlaikymu rūpinasi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, apgyvendintų savivaldybių patalpose –  savivaldybės, kitų migrantų – Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), taip pat prisideda kitos vidaus reikalų ministro valdymo srities įstaigos.
   Papildomos išlaidos šiuo metu apmokamos iš šioms institucijoms skirtų valstybės biudžeto asignavimų, valstybės rezervo. Didžiąją dalį išlaidų numatoma padengti iš Europos Sąjungos Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo (PMIF) neatidėliotinos pagalbos priemonės lėšų.
   Prie migrantų aprūpinimo ir kitų poreikių tenkinimo aktyviai prisideda nevyriausybinės organizacijos.

   Atnaujinta: 2021 09 06