BDAR
gdpr

DUK

Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Lietuvos-Baltarusijos sienos, migrantų ir Lietuvos gyventojų apsauga 5
  • Siekiant maksimaliai sustiprinti sienos apsaugą, būtina užtikrinti, kad visas pasienio su Baltarusija ruožas būtų stebimas naujausiomis technologijomis. Tai kainuoja daug, tačiau Lietuvos Respublikos Vyriausybė jau skyrė papildomai 11,5 mln. eurų stebėjimo sistemoms įrengti. Per artimiausius dvejus metus neapsaugotų pasienio ruožų nebeliks.
   Trumpuoju laikotarpiu sienos apsaugai stiprinti pasitelkta Viešojo saugumo tarnyba, Policijos departamentas, Šaulių sąjunga, Lietuvos kariuomenė ir Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra (FRONTEX).
   Dėl neteisėtos migracijos Lietuvoje paskelbta ekstremalioji situacija. Tai leidžia sparčiau vykdyti pirkimo ir kitas procedūras, koordinuoti veiksmus, telkti pajėgumus. Prireikus galima naudoti ir Vyriausybės rezervo lėšas.

   Atnaujinta: 2021 09 06

  • Valstybės sieną saugo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sargybos ir jiems talkinantys Lietuvos kariuomenės vienetai. Valstybės siena taip pat yra stebima vaizdo stebėjimo sistemomis, kurios valdomos iš VSAT užkardų. Taip pat jautriausiuose pasienio ruožuose tiesiame koncertina, šiuo metu nutiesta 54 km. Per metus ketinama visama Lietuvos - Baltarusijos pasienyje įrengti fizinį barjerą.

   Atnaujinta: 2021 10 21

  • Lietuva, spręsdama migrantų krizę, dvišaliu pagrindu sulaukė iš Austrijos, Estijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Ukrainos ekspertinės pagalbos, technikos, modulinių namelių, koncertinos. Be to, iš Austrijos, Estijos, Lenkijos ir Slovėnijos atvykę pareigūnai kartu su mūsų pasieniečiais dirba Lietuvos pasienyje su Baltarusija ir padeda valdyti neteisėtos migracijos keliamus iššūkius.

   Pagal Europos Sąjungos civilinės saugos mechanizmą Lietuva sulaukė humanitarinės pagalbos – palapinių ir modulinių namelių, lovų, antklodžių, baldų, elektros generatorių, šildytuvų ir kitokios migrantams apgyvendinti reikalingos įrangos iš 18 šalių. Iš Čekijos Lietuva sulaukė finansinės paramos – 13,5 mln. Čekijos kronų (apie 530 tūkst. eurų) kovojant su neteisėta migracija ir saugant išorinę Europos Sąjungos (ES) sieną.

   Lietuvoje dirba „Frontex“, Europolo ir Europos prieglobsčio paramos biuro ekspertai, vertėjai, sienos stebėjimo pareigūnai, socialiniai darbuotojai, apklausų atlikėjai, kurie padeda sparčiau ir efektyviau įveikti migrantų krizę.

   Š m. rugsėjo mėn. Europos Komisija ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba pasirašė projekto „Skubus atsakas dėl neproporcingo trečiųjų valstybių piliečių antplūdžio į Lietuvą iš Baltarusijos“ finansavimo sutartį, pagal kurią Lietuvai ekstremalios situacijos atveju skiriamas 36 796 960.16 eurų Europos Sąjungos finansavimas.

   Atnaujinta: 2021 10 21

  • Siekiant užtikrinti saugumą, veikiama 3 kryptimis:
   1. stovyklavietės ir joje gyvenančių žmonių apsaugą užtikrina Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, gali būti pasitelkiamos ir privačios saugos tarnybos. Pajėgos planuojamos taip, kad būtų užtikrinta tvarka stovyklavietės viduje, o stovyklavietėje gyvenantys asmenys niekur nepasišalintų;
   2. stovyklavietės apylinkėse, gretimose gyvenvietėse skiriamas papildomas policijos pareigūnų ekipažas, kuris patruliuoja ir yra pasirengęs reaguoti į visus įvykius, kilus neramumams stovyklavietėje ir pan., taip pat maksimaliai greitai prisideda vykdant iš stovyklaviečių pasišalinusių asmenų paiešką;
   3. pasienio bei policijos pareigūnai intensyvina bendradarbiavimą su vietos gyventojais, vietos valdžios atstovais ir maksimaliai įsitraukia į saugumo problemų sprendimą, teikia informaciją apie situaciją žmonėms, bendruomenių atstovams. Tam organizuojami susitikimai, bendraujama socialiniuose tinkluose ir pan.

   Atnaujinta: 2021 09 06

  • Aktyvūs veiksmai:
   Lietuva maksimaliai telkia ir toliau telks tiek vietines, tiek tarptautines pajėgas. Kol kas neteisėti migrantai apgyvendinami Užsieniečių registracijos centre (URC), taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) užkardose, laikinai, t. y. karantinavimosi laikotarpiu, dalis migrantų apgyvendinami savivaldybių suteiktose patalpose.
   Jau pradėtas įrengti palapinių miestelis ir būtinas humanitarines sąlygas atitinkantis angaras, kur galėsime apgyvendinti daugiau migrantų, užtikrinti jų ir vietinių gyventojų saugumą, būtinas sanitarines sąlygas, maisto tiekimą.
   Taip pat šiuo metu VSAT vykdo modulinių namelių įsigijimo procedūras. Šiuose nameliuose galėtų laikinai įsikurti keli šimtai žmonių.

   Politinio poveikio priemonės:
   Lietuva reaguoja į pasekmes, sulaikydama ir laikinai apgyvendindama neteisėtus migrantus, be to, siekiama užkirsti kelią migracijos srautui per Lietuvą. Norima, kad migrantai nebesirinktų Lietuvos kaip tinkamo ir patogaus maršruto patekti į kitas Vakarų Europos šalis. Neteisėta migracija turi būti užkardyta dar šių asmenų kilmės šalyse. Bendradarbiaujama su Europos Sąjungos, NATO bei migrantų kilmės šalių atstovais, Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros (FRONTEX) ir Europos prieglobsčio paramos biuro (EASO) specialistais bei šalių, turinčių didžiausią patirtį sprendžiant neteisėtų migrantų problemą, vadovais, siekiama užkirsti kelią neteisėtų migrantų srautams per Lietuvą ir pagreitinti jų grąžinimą į kilmės šalis.

   Atnaujinta: 2021 09 06