copyright

Aptartos darbuotojų iš trečių šalių teisių pažeidimų problemos

Data

2020 09 15

Įvertinimas
1
DSC_2917.JPG

Šiandien, rugsėjo 15d., vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius, taip pat Vidaus reikalų ministerijos Migracijos politikos grupės, Migracijos departamento, Darbo inspekcijos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai susitiko su Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovais. 

Susitikimo metu buvo aptarti statybos ir transporto sektoriuose dažniausiai pasitaikantys darbuotojų, atvykusių iš trečiųjų šalių, teisių pažeidimai, galimybės valdžios institucijoms bendradarbiauti su profesinėmis sąjungomis, siekiant užkirsti kelią darbuotojų iš trečiųjų šalių teisių pažeidimams.

„Tvarios darbo rinkos išsaugojimas, augant į šalį atvykstančių ir čia įsidarbinti norinčių užsienio piliečių srautams, yra vienas iš pagrindinių ministerijos, formuojančios migracijos politiką, prioritetų. Negalime nuleisti kartelės. Lietuvos darbdaviai privalo užtikrinti deramas darbo sąlygas atvykstantiems darbuotojams, pasirūpinti jų saugumu IR tinkamu apmokėjimu“, – sako vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius. 

Viceministro teigimu, artimiausiu metu Seime bus svarstomas Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo projektas, kuriame, be kitų tikslų, siekiama griežtinti darbdavių atsakomybę už nelegalų, nedeklaruotą darbą ar užsieniečių įdarbinimo pažeidimus. 

Solidarumo atstovai pabrėžė, kad augant imigracijai, auga ir užsieniečių, kuriems reikalingos konsultacijos darbo teisės klausimais, skaičius, o profesinės sąjungos vienos nėra pajėgios teikti tokias konsultacijas. 

„Džiaugiuosi, kad Vidaus reikalų ministerija yra suinteresuota dialogu ir yra įsigilinusi į problemą. Bendradarbiavimas būtinas, kad galėtume siekti pokyčių ir spręsti šiuo metu esamas iš ties jautrias socialinio dempingo šioje srityje problemas“, – susitikimo metu sakė Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius Ričardas Garuolis. 

Nemažai dėmesio diskusijos metu buvo skirta ir statybininko elektroninės kortelės „STATREG“ klausimui. Ši pažangi priemonė padėtų užtikrinti skaidrumą ir kokybiškesnį darbo organizavimą statybos sektoriuje. Ja turėti galėtų tik savo kvalifikaciją pagrindę ir tam tikrus reikalavimus atitinkantys specialistai .

Lietuvos profesinė sąjunga (LPS) „Solidarumas“ yra įvairių sričių darbuotojus vienijanti profesinė sąjunga. LPS atstovauja ir gina darbuotojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises ir interesus. LPS „Solidarumas“ turi glaudų bendradarbiavimą su Ukrainos Nepriklausomomis profesinėmis sąjungomis.