„Baltasis sąrašas“ daugiau nei dvigubai pagreitino sprendimų priėmimą

Data

2018 04 20

Įvertinimas
0
migracija_greitesnis bylų sprendimas.jpg

Sprendimų dėl nacionalinių vizų ir leidimų laikinai gyventi Lietuvoje nuo šių metų kovo mėnesio priimta dvigubai daugiau nei įprastai per mėnesį. Šį pokytį lėmė Vidaus reikalų ministerijos pasiūlytos ir kartu su Migracijos departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos įgyvendintos priemonės: patvirtintų įmonių sąrašas, paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę bei Vidaus reikalų ministro įsakymu padidintas etatų skaičius Migracijos departamente.

Iki šiol, skaičiuojama, Migracijos departamente vidutiniškai per mėnesį sprendimų dėl nacionalinių vizų buvo priimama apie 300, tuo tarpu 2018 m. kovo mėnesį tokių sprendimų buvo priimta daugiau nei dvigubai daugiau – 700. 

Panaši situacija ir dėl leidimų laikinai gyventi Lietuvoje – anksčiau vidutiniškai per mėnesį sprendimų dėl leidimų laikinai gyventi buvo priimama apie 1 000, o 2018 m. kovo mėnesį tokių spendimų buvo priimta per 2 000. 

„Skaičiai geriausiai iliustruoja situaciją. Patvirtintų įmonių sąrašas, priimti nauji darbuotojai, paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę yra tik keli sprendimai, kurie jau duoda rezultatų: greitesnes ir kokybiškesnes paslaugas“ , – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Vidaus reikalų ministerija ir toliau ieško būdų ir galimybių, kad sprendimai dėl išduodamų užsieniečiams dokumentų būtų priimami kuo skubiau. 

Vidaus reikalų ministerija šią savaitę Vyriausybei pateikė derinimui teisės aktų, susijusių su migracijos funkcijų pertvarka, pakeitimų projektus.