Baltijos šalių ir JAV ekspertai: stiprinami ryšiai dėl sienų apsaugos

Data

2018 04 10

Įvertinimas
0
DSC_2052.JPG

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje susitinka Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV sienų saugumo darbo grupės ekspertai. Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo galimybės, taip pat bendros priemonės, kurios šalims leis užtikrinti efektyvų tarpusavio bendradarbiavimą ES ir NATO išorės sienų apsaugos srityje.

Ilgalaikėje perspektyvoje siekiama stiprinti regioninius sienos apsaugos pajėgumus bei skatinti efektyvesnį JAV ir Baltijos šalių veiksmų koordinavimą. Toks siekis taip pat įvardintas šiemet balandžio 3 d. Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir JAV prezidentų deklaracijoje.

Vidaus reikalų ministerijoje vykusio susitikimo metu dalyviai apsikeitė naujausia informacija apie esamą situaciją ir iššūkius išorės sienų apsaugos srityje, aptarė bendrus teisėsaugos veiksmus reaguojant į grėsmes, taip pat bendrų pareigūnų mokymų galimybes. Posėdžio metu Lietuvos atstovai taip pat pabrėžė, kad artimiausiu metu ketina inicijuoti detalesnes diskusijas dėl regioninio bendradarbiavimo branduolinio saugumo kompetencijų ugdymo srityje.

Kitas darbo grupės susitikimas vyks Taline, Estijoje.