Didžiasalyje – modernizuota infrastruktūra ir gerėjanti gyvenimo kokybė

Data

2018 09 03

Įvertinimas
0
40585869_1818976221543289_7742728468680409088_n (1).jpg

Labiausiai į Rytus nutolusiame Lietuvos taške esanti Didžiasalio gyvenvietė rudenį pasitinka atsinaujinusi. Pasibaigus infrastruktūros tvarkymo darbams, vietos gyventojai džiaugiasi ne tik modernizuota ir saugesne aplinka, bet ir naujomis erdvėmis kultūriniams projektams.

LR Vidaus reikalų ministerija iš Europos Sąjungos (ES) lėšų pagal priemonę „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“ Didžiasalio viešųjų erdvių modernizavimui ir pritaikymui bendruomenės poreikiams skyrė 837 tūkst. eurų.

„Džiugu matyti kaip Didžiasalio gyvenvietė prisikelia naujam, darnesniam gyvenimui. Didžiasalyje mes matome kaip tinkamai investuotos europinės ir nacionalinės paramos lėšos bei atsakingai dirbanti vietos savivalda kartu su veiklia vietos bendruomene kuria kokybinius gyvenimo pokyčius ir tikrąja to žodžio prasme atgaivina regionus“, – sakė vidaus reikalų viceministras Arūnas Gražulis, apžiūrėjęs atsinaujinusią gyvenvietę.

Atsižvelgta į bendruomenės poreikius

1300 gyventojų turinčioje gyvenvietėje iki šiol labai trūko vietos kultūros renginiams ir šventėms organizuoti, kokybiškų žaidimų aikštelių vaikams, todėl įgyvendinant pokyčius didelis dėmesys buvo skirtas visuomeninių erdvių ir patalpų pritaikymui bendruomenės poreikiams. 

Projekto įgyvendinimo metu buvo sutvarkytos gatvės ir jų apšvietimas, atnaujinti pėsčiųjų takai, automobilių stovėjimo aikštelės. Šalia „Ryto“ gimnazijos įrengtas stadionas ir scena renginiams organizuoti. 

Bendruomenės poreikiams pritaikyta dalis visuomeninių patalpų, esančių šalia ambulatorijos, taip pat sutvarkyta turgavietės teritorija, modernizuota vaikų žaidimų aikštelė.

Pokyčiai mieste prasidėjo dar 2007-2013 metų laikotarpiu. Tuomet buvo pradėta daugiabučių namų renovacijos iniciatyva, kuriai LR Vidaus reikalų ministerija iš ES lėšų skyrė 100,6 tūkst. eurų.

Tikimasi, kad sutvarkyta aplinka ir atnaujintos viešosios erdvės prisidės ne tik prie patrauklesnės gyvenamosios aplinkos kūrimo ir gyvenimo kokybės gerinimo Didžiasalyje, bet ir padės pritraukti investicijų.

Gyventojai džiaugiasi pokyčiais

„Skirtumas tikrai didelis, –  sakė prieš penkerius metus į Didžiasalį su žmona persikėlęs gyventi kaunietis Rokas Rožickas. – Nauji šaligatviai, puikus mokyklos stadionas, kuriuo naudojasi ne tik mokiniai, gatvių apšvietimas – tai gerina gyvenimo kokybę, džiugina ir verčia labiau saugoti savo aplinką. Auginame du vaikus, todėl mums labai svarbu ir atnaujinta žaidimų aikštelė, kur jie saugiai galės žaisti.“

Ne vienerius metus Ignalinos rajone gyvenantis R. Rožickas vieną po kito vardija Didžiasalio privalumus ir sunkiai įsivaizduoja grįžimą į didmiestį. 

„Čia yra dauguma būtinųjų paslaugų: parduotuvės, ambulatorija, vaistinė, darželis, gimnazija. Esant plačiam elektroninių paslaugų spektrui vis mažiau reikia sukti galvą dėl valstybės ir savivaldybės ar bankų teikiamų paslaugų pasiekiamumo, tad ir didesnių miestų reikia rečiau.

Be to, mažesniuose miesteliuose ir kaimuose žmonės linkę labiau bendrauti, dalintis, padėti. Gyvendami mieste nepažinojome daugiau nei trečdalio laiptinės kaimynų. Didžiasalio bendruomenėje netrūksta švenčių, renginių, aktyvių žmonių“, – sakė jis.