BDAR
gdpr

Domimasi kriminogeninės situacijos prevencija ir kontrole Vilniaus turgavietėse

Data

2010 05 20

Įvertinimas
0
Domimasi kriminogeninės situacijos prevencija ir kontrole Vilniaus turgavietėse
Domimasi kriminogeninės situacijos prevencija ir kontrole Vilniaus turgavietėse

Siekdamas išsiaiškinti, ar pagrįstos yra viešojoje erdvėje sklandančios prielaidos, jog Vilniaus miesto turgavietėse kriminogeninė padėtis yra netoleruotina, o policijos pareigūnai jos nekontroliuoja, vidaus reikalų viceministras Algimantas Vakarinas kreipėsi į Policijos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos.

„Pastaruoju metu pasirodo vis daugiau informacijos, kad turgavietėse yra prekiaujama ne tik kontrabandinėmis cigaretėmis, alkoholiu, vaistais ir pan., bet netgi ir ginklais, narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Ne mažiau nerimo kelia ir tai, jog minima policijos pareigūnų korupcija, – kreipimąsi į Policijos departamentą prie VRM motyvavo viceministras A. Vakarinas. – Todėl paprašėme pateikti išsamią informaciją apie kiekvienoje Vilniaus miesto turgavietėje vykdomas nelegalios prekybos prevencijos ir tvarkos palaikymo priemones bei kokių rezultatų pasiekta. Bet kokie prekybos pažeidimai yra netoleruotini, o pareigūnai privalo sąžiningai užtikrinti įstatymų laikymąsi ir viešąją tvarką“.

Iki gegužės 28 dienos vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui turi būti pateikta informacija apie priemones ir rezultatus, siekiant užkardyti teisės pažeidimus ekonomikai ir verslo tvarkai, teisės pažeidimus, susijusius su neteisėtu disponavimu ginklais ir šaudmenimis, narkotinėmis, psichotropinėmis, nuodingosiomis ar stipriai veikiančiomis medžiagomis, taip pat teisės pažeidimus, susijusius su intelektine ir pramonine nuosavybe. Taip pat prašoma informuoti apie tai, kokių priemonių imamasi, kokių rezultatų pasiekta užkertant kelią galimam policijos pareigūnų piktnaudžiavimui tarnyba ir korupcijai bei kaip užtikrinama viešoji tvarka.