E. Misiūnas ES šalių ministrams: bendradarbiaukime atsakant į Rusijos spaudimą

Data

2019 06 07

Įvertinimas
0
62019502_710070806077370_820429274266730496_n.jpg

Birželio 6-7 dienomis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas lankosi Liuksemburge, kur dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje.

Posėdyje ministrai diskutuos apie ES teisėsaugos politikos ateitį su galimybe šį klausimą perkelti į birželio pabaigoje vyksiančio ES vadovų tarybos susitikimo lygį.

Kita svarbi ministrų diskusija – ES migracijos ir prieglobsčio politikos ateitis. Valstybės narės sutarė dėl bendro požiūrio Grąžinimo direktyvos klausimu, kartu su Jungtinių Tautų Vyriausiuoju pabėgėlių komisaru ir Tarptautinės migracijos organizacijos direktoriumi diskutuoja apie migracijos ir prieglobsčio suteikimo iššūkius.

ES kovos su terorizmu koordinatorius supažindino ministrus su naujausia informacija apie 5G technologijos poveikį vidaus saugumui ir informavo apie kompetentingų institucijų bendradarbiavimą kovos su terorizmu srityje.

Ministras E.Misiūnas atkreipdamas dėmesį į itin svarbų Lietuvai klausimą lietuviškai kreipėsi į kolegas informuodamas juos apie Rusijos Federacijos veiksmus, kaip reakciją į šių metų kovą Lietuvos teismo priimtą nuosprendį baudžiamojoje Sausio 13-osios byloje. 

Ministras atkreipė dėmesį į Rusijos pradėtą baudžiamąją bylą prieš Lietuvos Respublikos prokurorus ir teisėjus, dalyvavusius tyrime ir nagrinėjusius šią bylą. Jis kreipėsi į ministrus, prašydamas bendradarbiauti su Lietuvos institucijomis, jei Rusija imtųsi aktyvių veiksmų reikalaudama teisinės pagalbos dėl Lietuvos pareigūnų suradimo, apklausos ar suėmimo.

„Tokius Rusijos federacijos veiksmus vertiname kaip neteisėtą bandymą daryti tiesioginį spaudimą Lietuvos teismams ir eilinį siekį perrašyti istoriją bei paneigti sovietinės okupacijos faktą. 

Dėl bendradarbiavimo šiuo klausimu kreipiausi ne tik į kolegas ministrus, bet ir į Interpolo generalinį sekretorių. Man tai ypač svarbu ne tik kaip ministrui, bet ir kaip Lietuvos piliečiui, buvusiam teisėjui“, – sakė vidaus reikalų ministras E.Misiūnas.

Šis ES Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdis paskutinis pirmininkaujant Rumunijai. Nuo liepos 1 dienos pirmininkavimą ES perima Suomija.