copyright

EBPO šalių aukšto lygio susitikime – vidaus reikalų viceministro T. Tamulevičiaus pranešimas

Data

2020 01 17

Įvertinimas
1
kopija_puslapiui.jpg

2020 m. sausio 16–17 d. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir socialinės apsaugos ir darbo ministerijos delegacija dalyvauja Paryžiuje vykstančiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) aukšto lygio susitikime, skirtame aptarti ir nustatyti EBPO veiklos ateities ekonominės migracijos ir migrantų integracijos prioritetus.

Vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius susitikime pristatė aktualius Lietuvos teisėkūros pakeitimus ir 2019 m. spalio mėnesį Lietuvoje įdiegtą naują migracijos informacinę sistemą MIGRIS, leisiančią sumažinti klientų apsilankymo migracijos padaliniuose skaičių, sutrumpinti klientui skirtą aptarnavimo laiką, pristatyti elektronines prašymų formas ir sutrumpinti sprendimų priėmimo terminus.

EBPO – tai forumas, kuriame sėkmingos bendramintės valstybės diskutuoja ir dalijasi gerąja patirtimi. EBPO kaupia patirtį ir atlieka išsamius įvairių sričių tyrimus, kurių svarstomų klausimų spektras gan platus: makroekonomika, aplinkosauga, švietimas, mokslas, technologijos, inovacijos. Kitos tarptautinės ekonominės organizacijos ir finansų institucijos remiasi EBPO ruošiamais tyrimais ir analizėmis, rengiant studijas, apžvelgiančias konkrečių valstybių vykdomą politiką įvairiose srityse. Organizacija savo veikloje laikosi aukščiausių standartų ir maksimalaus skaidrumo principų, daug dėmesio skirdama įvairių ekonomikos sričių integralumui ir politikos skaidrumui.

Lietuva tapo visateise EBPO nare nuo 2018 m. liepos 5 d.