BDAR
gdpr

ES ir Rytų partnerytės šalių atstovai tarėsi dėl migracijos strategijų įgyvendinimo

Data

2016 12 09

Įvertinimas
0

Gruodžio 7–8 d. Minske vyko Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės programos Migracijos ir prieglobsčio ekspertų grupės susitikimas, kuriame aptartas migracijos strategijų įgyvendinimas ES ir Rytų partnerytės šalyse.

Šį susitikimą organizavo Baltarusijos ir Lietuvos vidaus reikalų ministerijos kartu su Europos Komisijos bei Tarptautinės migracijos organizacijos Kijevo biuro pareigūnais.

Sveikinimo žodžius susirinkusiems tarė Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas,  Baltarusijos vidaus reikalų viceministras Nikolay Melchenko, ES delegacijos Baltarusijoje vadovė Andrea Wiktorin ir Tarptautinės migracijos organizacijos direktorė Pietryčių ir Rytų Europai bei Centrinei Azijai Argentina Szabados.

ES institucijų, valstybių narių ir Rytų partnerytės šalių atstovai aptarė strateginių dokumentų vaidmenį migracijos srityje, politinių strategijų rengimo ir tvirtinimo procesą bei strateginių krypčių įgyvendinimą. Susitikimo metu buvo patvirtinta veiklos programa 2017 metams.

Lietuva – aktyvi 2011 m. įsteigto ES Rytų partnerystės programos pirmojo ramsčio („Demokratija, valdymas ir stabilumas“) Migracijos ir prieglobsčio ekspertų grupės narė. Pagrindinis šios grupės tikslas – skatinti ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimą bei dialogą prieglobsčio ir migracijos standartų derinimo srityje, stiprinti Rytų partnerystės šalių prieglobsčio ir migracijos potencialą keičiantis informacija, gerosiomis praktikomis. 

Rytų partnerystės programoje, kuri buvo pradėta 2009 m. Prahoje vykusiame pirmajame Rytų partnerystės viršūnių susitikime, dalyvauja ES institucijos, visos 28 ES valstybės narės ir 6 partnerės – Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Gruzija, Moldova ir Ukraina.