ES ministrai tariasi dėl sienų apsaugos bei kovos su nelegalia migracija

Data

2018 07 12

Įvertinimas
0
111111111111111.jpg

Liepos 12-13 d. vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas dalyvauja Insbruke (Austrijos Respublikoje) vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime.

Ministrų diskusijų dėmesio centre – ES išorės sienų apsauga, kova su nelegalia migracija ir krizėms atspari prieglobsčio sistema.

Vienas naujų elementų diskusijose –  regioninių išlaipinimo platformų steigimas trečiosiose šalyse, į kurias būtų parplukdomi Viduržemio jūroje išgelbėti migrantai.

“Tai sveikintina idėja, kuri pasiųstų žinią potencialiems migrantams, kad neverta rizikuoti gyvybe, nes likti Europoje nebus įmanoma”, – teigė ministras E.Misiūnas. 

Ministrai susitikime taip pat tariasi, kaip toliau stiprinti ES išorės sienų apsaugą.

“Lietuva visada pabrėžia, kad išorės sienų apsauga yra lemiantis faktorius, siekiant suvaldyti ir užkirsti kelią nelegaliai migracijai į Europą. Mes pritarime Frontex agentūros stiprinimui, tačiau pabrėžiame, kad tai jokiu būdu neturi silpninti nacionalinių sienos apsaugos pajėgumų. Taip pat ES lygiu siūlome plėtoti ir įgyvendinti bendrus sienos stebėjimo standartus, užtikrinant tam atitinkamą ES finansavimą”, – sakė ministras.

Ministras Eimutis Misiūnas taip pat susitiko su Austrijos vidaus reikalų ministru Kickl Herbert, kuriam  detaliau pristatė Lietuvai svarbiausius ES darbotvarkės klausimus.