BDAR

ES vidaus reikalų ministrų susitikime – Migracijos ir prieglobsčio pakto bei kovos su terorizmu klausimai

Data

2020 11 13

Įvertinimas
0
DSC_3127 (2).JPG

Šiandien vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrų tarybos virtualiame posėdyje, kurio metu buvo aptarti kovos su terorizmu bei Migracijos ir prieglobsčio pakto klausimai.

Posėdžio metu priimtas bendras vidaus reikalų ministrų pareiškimas, kuriame  išdėstytos priemonės, skirtos kovai su terorizmu, bei aptartos terorizmo grėsmės po pastarojo meto išpuolių ES valstybėse narėse. Viceministras pabrėžė prevencijos svarbą – išorės sienų apsaugos stiprinimą ir tinkamą visų ją kertančių asmenų patikrą, kovą su terorizmo propaganda, dezinformacija ir radikalizavimu.

„Reikia rimtai vertinti ir potencialias naujas terorizmo formas, tarp jų – kibernetinį terorizmą ar  masinio naikinimo ginklų, cheminių, biologinių, radiologinių ar branduolinių medžiagų panaudojimą atakoms. Turime būti tinkamai pasirengę užkirsti kelią ir prireikus reaguoti į tokius įvykius,“ – teigė viceministras T. Tamulevičius.

Virtualios konferencijos metu daug dėmesio skirta Migracijos ir prieglobsčio pakto aptarimui. Lietuva palaiko nuostatas, kurios akcentuoja neteisėtos migracijos prevenciją, bei pritaria, kad valstybėms narėms, patiriančioms neproporcingą migracijos naštą, turėtų būti teikiama savalaikė ir efektyvi parama, tačiau būdai, kuriais kitos valstybės narės prisideda mažindamos šią naštą, turėtų būti lankstūs.

„Paramos teikimas nebūtinai turėtų reikšti prieglobsčio prašytojų perkėlimą ir kvotas. Be to, nuosekliai laikomės pozicijos, kad asmenys, kuriems tarptautinė apsauga nepriklauso, turi būti grąžinami į kilmės šalis, o ne perkeliami į kitas valstybes nares,“ – kalbėjo Tautvydas Tamulevičius.

Š. m. rugsėjo 23 d. Europos Komisija pristatė naująjį Migracijos ir prieglobsčio paktą, kuris apima pagrindinius migracijos reformos elementus. Dėl solidarumo ir atsakomybės pasidalijimo migracijos politikos srityje vieningo ES valstybių narių sutarimo nėra nuo 2015 m.