Europolo direktorė: Lietuva yra bendradarbiavimo pavyzdys

Data

2018 05 29

Įvertinimas
2
EUROPOL1.jpg

Lietuvoje lankosi naujai paskirta ES teisėsaugos bendradarbiavimo agentūros (Europolo) direktorė Catherine De Bolle. Susitikime su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu Europolo vadovė aptarė glaudesnio bendradarbiavimo galimybes.

Europolo direktorės C. Bolle vizitas į Lietuvą – vienas pirmųjų jos vizitų užsienyje. 

„Lietuva yra gero bendradarbiavimo pavyzdys. Europolas turi galimybių vystyti naujas bendradarbiavimo formas ir technines platformas, kas ypač aktualu mažesnėms šalims“, – susitikime sakė C. Bolle.

Lietuva taip pat yra viena aktyviausių Europolo partnerių pagal duomenų mainus. „Savalaikis apsikeitimas informacija ypač svarbus pareigūnų darbe. Gyvename globaliame, judriame pasaulyje, todėl bendradarbiavimas, grįstas abipusiu tarpusavio pasitikėjimu, yra esminis faktorius kovoje su organizuotu nusikalstamumu“, – sakė vidaus reikalų ministras E. Misiūnas.

Europolo direktorė pabrėžė, kad viena iš prioritetinių veiklos sričių – kova su terorizmu. Tačiau Ji taip pat pažymėjo, jog ne mažiau dėmesio bus skiriama kitoms nusikalstamumo sritims – tokioms, kaip kova su prekyba narkotikais ir kt.

Susitikime taip pat buvo kalbama apie Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš ES klausimą ir dėl to kylančius iššūkius.

„Šiuo metu aktyviai kalbamasi apie teisėsaugos bendradarbiavimą po galimo JK pasitraukimo iš ES. Manome, kad JK turi likti vienas pagrindinių Europolo partnerių. Tiek mums reikia JK, tiek JK reikia mūsų, todėl turime rasti efektyviausią sprendimą“, – sakė C. Bolle ir pridūrė, jog Lietuvos pareigūnų indėlis bendradarbiaujant su JK teisėsaugos institucijomis itin gerai matomas ir rodomas pavyzdžiu kitoms šalims.

Vizito Lietuvoje metu C. Bolle taip pat lankysis Lietuvos policijoje, kur jai bus pristatyta šalies pažanga ir neseniai baigta vykdyti policijos reforma.  Europolo direktorė taip pat pakvietė vidaus reikalų ministrą E. Misiūną aplankyti Europolo būstinę Hagoje.

Beje, aukštas pereigas einanti pareigūnė pridūrė, kad Vilnius yra vienas iš dviejų miestų Europoje, kur ji norėtų grįžti su šeima.

Daugiau apie Europolą: https://www.europol.europa.eu/