2022-09-29

Europos Komisija patvirtino 2021-2027 m. Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programą

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius pasveikino 2014-2020 m. Interreg V-A Lietuvos-Lenkijos programos uždarymo renginio Druskininkuose dalyvius ir pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Lenkijos šalių bendradarbiavimas pasiekė itin aukštą lygį.

Pasak viceministro, neseniai Vilniuje vykusių abiejų šalių vyriausybių konsultacijų metu buvo numatytos svarbios gairės regioninės politikos, nacionalinio saugumo, energetikos bei infrastruktūros srityse. Viceministras A. Abramavičius taip pat išreiškė viltį, kad 2014-2020 m. programos pasiekimai paklos pamatus ir naujam bendradarbiavimui pasienio regione. 

Kalbant apie naująjį programos laikotarpį, renginio metu buvo pasidalinta džiugiomis naujienomis – rugsėjo 26 d. Europos Komisija oficialiai patvirtino 2021-2027 m. Interreg VI-A Lietuvos-Lenkijos programą.

Programos biudžetas 57,1 mln. eurų, iš jų 45,71 mln. eurų ERPF lėšų. Numatomas finansavimo intensyvumas iš Europos Sąjungos lėšų – 80 proc. Programos tikslas – gerinti pasienio bendruomenių gerovę per tarpvalstybinį bendradarbiavimą ir tvarų Lietuvos ir Lenkijos pasienio teritorijos kultūros ir gamtos paveldo naudojimą.

Programos prioritetai:  1 PRIORITETAS. Skatinti aplinkos gerovę; 2 PRIORITETAS. Skatinti fizinę, emocinę ir kultūrinę gerovę; 3 PRIORITETAS. Stiprinti vietinių suinteresuotųjų šalių bendradarbiavimą.

2022 m. rugsėjo 27 d.  Druskininkuose vykęs 2014-2020 m. Interreg V-A Lietuvos-Lenkijos programos uždarymo renginys sutraukė beveik 200 dalyvių iš Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų. 

Jungtinio techninio sekretoriato ir Vidaus reikalų ministerijos - vadovaujančiosios institucijos - atstovai pasidalino patirtimi iš 2014-2020 m. finansinio laikotarpio, pristatė apibendrintą ir aktualią informaciją apie naująjį etapą bei apdovanojo projektų partnerius už pasiekimus įgyvendinant projektus. Šventinę nuotaiką sukūrė bendras Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos ir Punsko meno mokyklos mokinių muzikinis pasirodymas.

Programa taip pat paminėjo Europos bendradarbiavimo dieną.  Renginio metu Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos vaikai dalyvavo aitvarų dekoravimo dirbtuvėse, tad kulminacija tapo vaikų į dangų leidžiami aitvarai, simbolizuojantys polėkį ir pradžią naujajam Programos laikotarpiui.