Geriausi Pietų Lietuvoje 2015

Data

2015 12 16

Įvertinimas
0

Gruodžio 12 d. Dvarčėnuose (Alytaus r.) pagerbtos šalies savivaldybės, geriausiai Pietų Lietuvoje įgyvendinusios projektus pagal Vidaus reikalų ministerijos (VRM) administruojamas Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemones. Vienas iš nominuotų projektų pelnė ir renginio dalyvių simpatijų prizą.

Nominacijos „Geriausias Pietų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“ laureatu pripažintas ir apdovanotas Alytaus miesto savivaldybės administracijos įgyvendintas projektas „Pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros, jungiančios Alytaus piliakalnį bei jo prieigas su Kurorto ir Miško parkais, įrengimas ir šių teritorijų sutvarkymas bei pritaikymas poilsiui ir rekreacijai“.

Į minėtą nominaciją taip pat pretendavo dar du Pietų Lietuvoje įgyvendinti projektai: marijampoliečių - „Kompleksinis Rygiškių Jono parko, Kauno g. atkarpos ir teritorijos prie Rygiškių Jono gimnazijos viešųjų erdvių sutvarkymas“ ir kitas alytiškių  projektas  – „Alytaus kraštotyros muziejaus rekonstravimas ir aplinkinės teritorijos tvarkymas“.

Nominacijos „Geriausias Pietų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Probleminių teritorijų plėtra“ laureatu tapo ir buvo apdovanotas Šalčininkų rajono savivaldybėje įgyvendintas projektas „Šalčininkų miesto urbanistinės infrastruktūros tvarkymas ir kraštovaizdžio formavimas“.
 

Į minėtą nominaciją  taip pat pretendavo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos įgyvendintas projektas „Lazdijų miesto kompleksinė infrastruktūros plėtra, II etapas“.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos įgyvendintam projektui „Jašiūnų dvaro sodybos parko sutvarkymas“  laureato apdovanojimas atiteko ir nominacijoje „Geriausias Pietų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“.

Į šios nominacijos laureatus taip pat pretendavo kauniškių  projektas „Kulautuvos miestelio gyvenamosios infrastruktūros ir aplinkos gerinimas, pritaikant bei atnaujinant gamtos bei kultūros paveldo objektus viešam naudojimui“ ir kitas šalčininkiečių projektas - „Baltosios Vokės pramogų centro pastato rekonstrukcija ir teritorijos šalia šio pastato sutvarkymas“.
Renginio dalyvių simpatijų prizo nusipelnė kauniškių įgyvendintas projektas, „Kulautuvos miestelio gyvenamosios infrastruktūros ir aplinkos gerinimas, pritaikant bei atnaujinant gamtos bei kultūros paveldo objektus viešam naudojimui“.

Geriausių Pietų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimą VRM Regioninės politikos departamentas ir Centrinė projektų valdymo agentūra organizavo jau trečius metus.