BDAR
gdpr

Geriausi Rytų Lietuvoje 2015

Data

2015 12 07

Įvertinimas
0
Geriausių Rytų Lietuvoje įgyvendintų projektų pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“ nominantai ir laureatai su renginio organizatoriais
Geriausių Rytų Lietuvoje įgyvendintų projektų pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“ nominantai ir laureatai su renginio organizatoriais

Gruodžio 2 d. Taujėnuose (Ukmergės r.) pagerbtos šalies savivaldybės, geriausiai Rytų Lietuvoje įgyvendinusios projektus pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamas Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemones. Vienas iš nominuotų projektų pelnė ir renginio dalyvių simpatijų prizą.

Nominacijos „Geriausias Rytų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“ laureatu pripažintas ir apdovanotas Utenos rajono savivaldybės administracijos įgyvendintas projektas „Vyžuonos parko ir prieigose esančių viešųjų erdvių kompleksinis sutvarkymas, siekiant sukurti miesto aktyvaus poilsio zoną ir pritaikyti miesto bendruomenės poreikiams“.

Į minėtą nominaciją taip pat pretendavo dar du Rytų Lietuvoje įgyvendinti projektai: visaginiečių – „Visagino miesto gyvenamųjų rajonų viešųjų erdvių kompleksiškas sutvarkymas, didinat jų investicinį ir gyvenamosios aplinkos patrauklumą“ ir kitas uteniškių projektas – „Aušros g. viešųjų erdvių sutvarkymas, rekonstruojant kultūros centro patalpas, sudarant palankias sąlygas kūrybinių industrijų vystymuisi“.

Nominacijos „Geriausias Rytų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Probleminių teritorijų plėtra“ laureatu tapo ir buvo apdovanotas Ignalinos rajono savivaldybėje įgyvendintas projektas „Bendro naudojimo teritorijų ir statinių Ignalinoje pagerinimas“.

„Džiaugiuosi, kad šis projektas dar labiau pagražino Ignaliną, atsirado naujų laisvalaikio ir sporto erdvių, pasivaikščiojimo vietų. Žmonės tai vertina, pastebi. Atlikti darbai prisidės propaguojant sportą, užimtumą, sveiką gyvenimo būdą“, – sakė projekto vadovas Ignalinos miesto seniūnas Valentinas Rumbutis.

Į minėtą nominaciją taip pat pretendavo Rokiškio rajono savivaldybės administracijos įgyvendintas projektas „Urbanistinės teritorijos Rokiškio mieste tarp Respublikos-Aušros-Parko-Taikos-Vilties-P. Širvio-Jaunystės-Panevėžio-Perkūno-Kauno-J. Basanavičiaus-Ąžuolų-Tyzenhauzų-Pievų-Juodupės-Laisvės gatvių sutvarkymas ir plėtra“ ir Švenčionių rajono savivaldybės administracijos projektas „Kompleksiškai tvarkyti daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalo, esančio Švenčionių mieste, tarp Mažosios ir Rymo gatvių, teritoriją“.

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos įgyvendintam projektui „Pasvalio rajono kaimų viešosios infrastruktūros kompleksinis atnaujinimas II etapas“ laureato apdovanojimas atiteko nominacijoje „Geriausias Rytų Lietuvoje įgyvendintas projektas pagal priemonę „Prielaidų spartesnei ūkinės veiklos diversifikacijai kaimo vietovėse sudarymas“.

„Įgyvendinus projektą pagerėjo kelių kaimų gyventojų gyvenimo kokybė, padidėjo kaimų patrauklumas. Kaimų gyventojams nebereikia toli vykti prie vandens telkinių, gali ne tik patys sportuoti, bet ir pasikviesti draugiškoms varžyboms gretimų kaimų gyventojus. O renovuotuose bendruomenių pastatuose gali ne tik rengti šventes, bet ir organizuoti užsiėmimus pagal pomėgius“, – sakė apdovanojimuose dalyvavęs Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Petkevičius.

Į šios nominacijos laureatus taip pat pretendavo rokiškėnų projektas „Kompleksinis Obelių miesto centrinės dalies sutvarkymas ir plėtra“ ir molėtiškių – „Vaikų darželio pastato, esančio Molėtų r., Joniškio sen., Arnionių k., rekonstrukcija ir paskirties keitimas pritaikant patalpas vietos bendruomenės poreikiams“.

Apdovanojimo renginio dalyvių simpatijų prizo nusipelnė visaginiečių įgyvendintas projektas, „Visagino miesto gyvenamųjų rajonų viešųjų erdvių kompleksiškas sutvarkymas, didinat jų investicinį ir gyvenamosios aplinkos patrauklumą“.

Geriausių Rytų Lietuvoje įgyvendintų projektų apdovanojimą Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamentas ir Centrinė projektų valdymo agentūra organizavo jau trečius metus.