BDAR
gdpr

Gerinama investuotojų ir aukštą pridėtinę vertę kuriančių užsieniečių aptarnavimo kokybė

Data

2016 12 22

Įvertinimas
0
MD1.jpg

Šiandien Migracijos departamente (MD) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vyko oficiali naujo verslo aptarnavimui skirto padalinio atidarymo ceremonija. Šis padalinys įsteigtas siekiant gerinti investuotojų ir aukštą pridėtinę vertę kuriančių užsieniečių aptarnavimo kokybę, užtikrinti grįžtamąjį ryšį ir tokiu būdu imigracijos procedūras daryti patrauklesnėmis.

Naująjį padalinį iškilmingai atidarė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas ir MD direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Renginyje taip pat dalyvavo Investuotojų forumo, Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“, VšĮ „Go Vilnius“ ir VšĮ „Versli Lietuva“, taip pat migracijos klausimus kuruojantys VRM ir MD atstovai ir kiti svečiai.

Sveikindamas departamento darbuotojus ir svečius naujo padalinio įkūrimo proga, ministras E. Misiūnas pažymėjo, kad aukštą pridėtinę vertę kuriančių užsieniečių pritraukimas Lietuvai išties labai svarbus, todėl svarbu nuolat gerinti migracijos paslaugų kokybę, taip pat tobulinant ir elektronines paslaugas.

Jis pasidžiaugė tuo, kad nuo 2013 m., atvykstančių aukštos kvalifikacijos darbuotojų skaičius išaugo 4,5 karto – 2016 m. tokių darbuotojų buvo 190.

Dėkodamas už bendradarbiavimą užsieniečius ir Lietuvos darbdavius atstovaujančių organizacijų atstovams vidaus reikalų ministras pakvietė toliau aktyviai dirbti kartu, siekiant užtikrinti patrauklias imigracijos procedūras bei gerinant investicinę aplinką Lietuvoje.

Po iškilmingos atidarymo ceremonijos renginio svečiams buvo aprodytos naujo priimamojo patalpos. Kartu su verslą atstovaujančių organizacijų atstovais vyko apskrito stalo diskusija, kurios metu buvo aptartos aukštos kvalifikacijos užsieniečių pritraukimo į Lietuvą aktualijos bei pasikeista nuomonėmis apie imigracijos procedūrų tobulinimo galimybes.

Naujas priimamasis, aptarnaujantis užsieniečius verslininkus ir aukštos kvalifikacijos darbuotojus bei jų šeimos narius, kurie kreipiasi dėl leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo, MD pradėjo veikti nuo šių metų gruodžio 1 d. ir jau priėmė daugiau kaip 90 verslininkų ir aukštos kvalifikacijos specialistų bei jų šeimos narių.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus teisinėms nuostatoms dėl startuolių – užsieniečių, ketinančių užsiimti veikla, susijusia su naujų technologijų ar kitų Lietuvos plėtrai reikšmingų naujovių diegimu – jie bei jų šeimos nariai taip pat bus aptarnaujami naujajame padalinyje.

Iki šio padalinio įsteigimo buvo sudėtinga užtikrinti aukštos kokybės ir greitas aptarnavimo paslaugas – visi teisėtai Lietuvoje esantys užsieniečiai prašymus išduoti leidimus laikinai gyventi pateikdavo vyriausiųjų policijos komisariatų teritoriniams migracijos padaliniams, kurie prašymus perduodavo MD nagrinėjimui ir sprendimų priėmimui.