2022-09-21

Grėsmių lygis Lietuvoje išlieka nepakitęs, Rusijos piliečių atvykimui apribojimai išlieka

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vadovaujamas Nepaprastosios padėties valdymo koordinavimo komitetas  apsvarstęs  galimas Rusijoje paskelbtos dalinės mobilizacijos  pasekmes konstatavo, kad  tiesioginis grėsmės lygis Lietuvai dėl to nepakito ir šiuo metu nėra jokios būtinybės imtis  papildomų saugumo priemonių.

Sustiprintas tik už  šalies gyventojų saugumą atsakingų tarnybų  budrumo lygis. Taip pat išlieka sustiprinta sienos su Rusija ir Baltarusija  kontrolė. 

Nesikeis nei vizų išdavimo  Rusijos piliečiams, nei jų patekimo į Lietuvą tvarka. Ir toliau į Lietuvą bus įleidžiami tik Vyriausybės patvirtintus kriterijus atitinkantys Rusijos piliečiai.

Dalinė mobilizacija nėra automatinis pagrindas suteikti Rusijos piliečiams prieglobstį. Kiekvienas atvejis bus vertinamas  individualiai, siekiant išvengti grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui ir išlaikyti duris atviras pilietinės visuomenės bei opozicijos atstovams. Toliau vyksta reguliarios konsultacijos  su regioniniai partneriais ir ES lygiu dėl reagavimo būdų.

Nepaprastosios padėties valdymo koordinavimo komitete  dalyvauja VRM, KAM, URM, SAM, SADM, Vyriausybės kanceliarijos, saugumo ir teisėsaugos tarnybų atstovai.