Interpolo generalinis sekretorius: „Lietuva yra bendradarbiavimo pavyzdys“

Data

2018 03 28

Įvertinimas
0
29748196_10215986783132407_1312487435_o.jpg

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas vizito Prancūzijoje metu lankėsi Interpolo būstinėje Lione, susitiko su generaliniu Interpolo sekretoriumi Jürgen Stock. Vizito metu ministras taip pat susipažino su Prancūzijos policijos pareigūnų rengimo sistema.

Interpolo generalinis sekretorius Jürgen Stock susitikimo metu pažymėjo, kad Lietuva yra viena aktyviausiai Interpolo duomenų bazėmis ir įrankiais besinaudojanti šalis.

„Per pastaruosius kelerius metus jūsų aktyvumas išaugo, Lietuva yra sektinas tarptautinio policijos bendradarbiavimo pavyzdys daugeliui šalių“, –  sakė J. Stock.

Interpolo atstovus itin sudomino Lietuvos policijos pažanga, ypač diegiant modernius sprendimus. Taip pat sutarta, kad Lietuvos pareigūnai aktyviau įsitrauks į Interpolo projektus bei pasidalins turimomis žiniomis.

„Nors mėgstame save kritikuoti, tačiau faktas, kad šiandien kitoms šalims daug ką galime papasakoti apie kovą su organizuotu nusikalstamumu, esame pirmosiose linijose, kai kalbame apie inovacijas, modernias teisėsaugos technologijas, žvalgybą“, –  po susitikimo sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Vidaus reikalų ministras vizito metu taip pat aplankė Prancūzijos nacionalinę aukštąją policijos mokyklą. Ministrui pristatyta pakopinė pareigūnų rengimo sistema.

„Ieškome, kaip tobulinti Lietuvos pareigūnų rengimo sistemą. Prancūzija turi ilgametę pareigūnų tęstinių mokymų patirtį. Sutarėme, kad po 10 metų pertraukos į šią aukštąją momyklą vėl galėtų atvykti stažuotis pareigūnai iš Lietuvos“, – sakė vidaus reikalų ministras E. Misiūnas.