Kadetų licėjus gali būti perduotas Kauno miesto savivaldybei

Data

2020 04 01

Įvertinimas
0
2016-04-08_kadetai-7.jpg

Vyriausybė svarsto Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų pertvarkyti į savivaldybės biudžetinę įstaigą ir dalininko teises perduoti Kauno miesto savivaldybei. 

Tai įgyvendinus, sprendimų priėmimas dėl įstaigos veiklos organizavimo būtų sutelktas vienos kompetentingos ir vietoje veikiančios institucijos žinioje. Pagrindinė pertvarkos sąlyga – išskirtinio licėjaus statuso bei sausumos kadetų ugdymo sampratos išsaugojimas. 

Vidaus reikalų ministerija šį siūlymą teikia vadovaudamasi  pasikeitusias situacija ir išsiplėtusia licėjaus vykdomos veiklos koncepcija, kuri šiuo metu mažai siejasi su VRM pavestomis valdymo sritimis. Be to, po pertvarkos licėjus galėtų vykdyti projektinę veiklą ir taip pritraukti reikiamų lėšų įstaigos renovacijai ir ugdymui.

Didžioji dalis šį licėjų lankančių mokinių yra iš Kauno miesto ar netoli Kauno esančių rajonų (Kaišiadorių, Prienų, Jonavos), todėl manoma, kad būtent Kauno miesto savivaldybė veiksmingiausiai valdytų mokymo įstaigą. Teikiant siūlymą taip pat remtasi Panevėžio ir Šiaulių miestų savivaldybių praktika – abi savivaldybės yra įsteigusios sporto gimnazijas, kuriose mokosi mokiniai iš visos Lietuvos. 
Tinkamą mokymosi ir ūkio lėšų skyrimą licėjui po pertvarkos siektų užtikrinti Švietimo, sporto ir mokslo ministerija.

2012 m. įsteigtas licėjus yra vienintelė mokymo įstaiga Lietuvoje, savo veiklą grindžianti sausumos kadetų ugdymo samprata. Licėjaus steigėjai ir dalininkai yra valstybė, kurios dalininko teises iki šiol įgyvendina VRM kartu su Kauno miesto savivaldybe. 

Sprendimą dėl licėjaus pertvarkymo planuojama priimti artimiausiame Vyriausybės posėdyje.