BDAR

Kaunui – „Auksinė krivūlė“ už miesto viziją

Data

2020 10 09

Įvertinimas
0
DST_8097 (1).JPG

Lietuvos vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje savivaldybėms įteiktos „Auksinės krivūlės“. Šie apdovanojimai skiriami už ryškiausias iniciatyvas ir darbus. Vidaus reikalų ministerijos apdovanojimas atiteko Kauno miesto savivaldybei už miesto viziją. 

Lietuvoje paskelbus karantiną, Kaune buvo įkurta karštoji linija 1808. Paskambinę trumpuoju numeriu 1808, gyventojai iš visos Lietuvos čia gaudavo reikalingą informaciją ir pagalbą dėl COVID- 19 ligos ir izoliavimosi. „Padėkos verti tiek greitosios pagalbos medikai, tiek ir visi žmonės, prisidėję prie čia dirbančių savanorių pajėgų. Aktyviai įsitraukė ir Kauno miesto savivaldybė“, – teigė vidaus reikalų viceministrė Beata Maliušicka-Stankevič.

Taip pat planuojama, kad ateityje Kaune iškils interaktyvus mokslo ir inovacijų centras, kuriame bus galima susipažinti su moderniausiomis technologijomis, iš arčiau pažvelgti į šių dienų mokslo naujoves. Tikimasi, kad šis projektas bus įgyvendintas 2022 metais, kai Kaunas taps Europos kultūros sostine.

„Šiuo sudėtingu metu negailėdami savo laiko ir jėgų vardan kilnaus tikslo tiek Kauno gyventojai, tiek pati savivaldybė įrodė esą pajėgūs įgyvendinti susitelkusio, veiklaus ir inovatyvaus miesto viziją“, – kalbėjo vidaus reikalų viceministrė.

Penktadienį penkioliktus metus rengiamų „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų metu visos 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos verslo konfederacija bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba paskelbė savo įsteigtų nominacijų laureatus ir įteikė jiems apdovanojimus.
Lietuvoje nuo 2007 metų kasmet spalio 10 dieną minima Vietos savivaldos diena.