Keičiasi leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo tvarka

Data

2019 09 02

Įvertinimas
0
tarptautinis-vilniaus-oro-uostas-5d2db00246fe2.jpg

Nuo rugsėjo 1 d. įsigaliojo užsieniečių teisinę padėtį reglamentuojančio įstatymo pasikeitimai, susiję su leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimu.

Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimais įgyvendinamos priemonės leis supaprastinti ir pagreitinti imigracijos procedūras bei sumažinti galimybes jomis piktnaudžiauti, prisidės prie užsieniečių teisėto buvimo kontrolės, subalansuotos migracijos politikos stiprinimo.

Nuo rudens didžioji dalis prašymų dėl leidimų laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo bus priimami tik Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos padaliniuose. Į Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes ar konsulines įstaigas užsienyje bus galima kreiptis tik tais atvejais, jei asmuo turi teisę atkurti pilietybę, yra lietuvių kilmės, ar yra perkeliamas įmonės viduje.

Nuo šiol aukštos kvalifikacijos darbuotojams teikiant prašymą laikinai gyventi nebebus būtina pateikti papildomų dokumentų – kvalifikaciją ir atitiktį darbo vietai vertins pats darbdavys, taip pat  supaprastintos darbdavio keitimo procedūros užsieniečiams, jau turintiems leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.

Orientuojantis į investicijas ir į galimybę pritraukti asmenis, kurie galėtų investuoti Lietuvoje, nustatytas naujas leidimo laikinai gyventi išdavimo pagrindas ekonomiškai labiausiai išsivysčiusių valstybių piliečiams – jiems nereikės gauti leidimo užsiimti tam tikra veikla, bus paprastesnės sąlygos atvykti su šeimos nariais, steigiant įmonę nebus taikomi reikalavimas dėl darbuotojų, kapitalo ir pan.

Detali informacija skelbiama: https://www.migracija.lt/index.php?870656691