BDAR
gdpr

Kovai su terorizmu – bendri IT įrankiai

Data

2017 12 07

Įvertinimas
0
security.jpg

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas Briuselyje dalyvauja Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje.

Posėdyje daugiausia dėmesio skiriama ES vidaus saugumo klausimams. Ministrai aptaria, kaip efektyviau užtikrinti ES piliečių saugumą, kokias priemones reikėtų įgyvendinti ar sustiprinti, siekiant palengvinti teisėsaugos institucijų darbą kovojant su terorizmu ir kitais nusikaltimais. Tariamasi, kaip efektyviau kovoti su visai ES kylančiomis grėsmėmis – terorizmu, radikalizacija, teroristinio turinio skleidimu internete.

Ministrai sutarė, kad Europos Sąjunga turi daug instrumentų, padedančių kovoti su grėsmėmis, tačiau reikia eiti pirmyn, įgyvendinti turimas priemones efektyviai, išnaudoti naujausių technologijų teikiamas galimybes.

,,Pirmiausia turime užtikrinti visų europinių teisingumo ir vidaus reikalų srityje turimų ir naujai kuriamų IT sistemų sąveikumą, kad vienu mygtuko paspaudimu policijos, pasienio pareigūnai galėtų gauti pilną informaciją iš visų IT sistemų. Todėl nekantriai laukiame Europos Komisijos teisėkūros pasiūlymo dėl IT sistemų sąveikumo ir tikimės greitų derybų dėl jo“, - sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Prie tolesnio IT sistemų tobulinimo, technologinių naujovių pritaikymo prisideda Taline įsikūrusi Europos didelės apimties IT sistemų operacijų valdymo agentūra (eu-LISA), dėl kurios tolesnio funkcijų ir atsakomybių išplėtimo ministrai susitarė – patvirtinta Tarybos pozicija deryboms su Europos Parlamentu. Taip pat ministrai sutarė dėl Europos nuosprendžių registro informacinės sistemos (ECRIS) tolesnio tobulinimo, diskutavo dėl priemonių, leisiančių sustiprinti teisėsaugos institucijų gebėjimus, kovojant su nusikalstamais tikslais naudojamu komunikacijos ar duomenų šifravimu.

Jei bus sutarta su Europos Parlamentu, netrukus pradėtų veikti Centralizuota išvykimo-atvykimo informacinė sistemas (AIS), Europos kelionių informacijos ir leidimų sistema (ETIAS), taip pat bendras Europos paieškos portalas, atsirastų bendros biometrinių ir asmens tapatybės duomenų saugyklos.

Kaip ministrams posėdyje sakė EK Migracijos, vidaus reikalų ir pilietybės klausimų komisaras Dimitris Avramopoulos, bendros sistemos sukurtų ,,vieno langelio" sistemą visų šalių pareigūnams, kuri padėtų ne tik kovoje su terorizmu, bet ir kasdienėje pareigūnų veikloje.

Susipažinti su sistemų suderinamumo iššūkiais galite paspaudę šią nuorodą(EN): https://www.youtube.com/watch?v=bRjmeilgvcs&sns=em