Kretingoje duris atvėrė nauja moderni gaisrinė

Data

2016 11 18

Įvertinimas
1

Šiandien iškilmingai atidaryta Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos naujoji gaisrinė. Kretingos ugniagesiai gelbėtojai įsikūrė naujose moderniose patalpose, esančiose Tiekėjų g. 19.

Vidaus reikalų ministerijos kancleris Algirdas Stončaitis, sveikindamas Kretingos ugniagesius gelbėtojus įkurtuvių proga, padėkojo už jų pasiaukojantį darbą ir linkėjo sėkmės nelengvoje tarnyboje.

Pasak ministerijos kanclerio, labai svarbu, kad ugniagesiai gelbėtojai būtų kuo arčiau žmonių, prevenciškai rūpintųsi jų saugumu, ypač kaimuose, dirbtų profilaktinį darbą su probleminėmis šeimomis, turinčiomis mažamečių vaikų, vienišais senoliais. Ugniagesiai gali patarti gyventojams, kaip apsaugoti save ir savo artimuosius nuo gaisro, atkreipti dėmesį į didžiausios rizikos šaltinius būstuose. Būtina imtis visų priemonių, kad tragiškų žūčių gaisruose pavyktų išvengti.

Naujosios Kretingos gaisrinės atidaryme taip pat dalyvavo Seimo narys Antanas Vinkus, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Jūris Targonskas, Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, kiti garbūs svečiai.

Kretingos ugniagesiai beveik 80 metų buvo įsikūrę Kęstučio gatvėje esančiame pastate. Praeito amžiaus pirmojoje pusėje nedideles patalpas miesto centre ugniagesiai dalijosi su miesto savivalda ir burmistru.

Šiandien Kretingos ugniagesiai įsikėlė į naują modernų pastatą, kuriame įrengti nauji kabinetai, sporto ir poilsio patalpos. Taip pat pastatytas naujas garažas, kuriame yra keturi boksai gaisriniams automobiliams, plovykla.

Kretingos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirba 42 darbuotojai, 32 iš jų – ugniagesiai gelbėtojai. Šiemet jie jau užgesino per 120 gaisrų ir atliko apie 200 gelbėjimo darbų.

Pasak Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Gintaro Bruzdeilino, žemaičiai ugniagesiai – užsispyrę, labai darbštūs, dirba užtikrintai ir tiksliai. „Kolektyvas energingas, daug jaunų žmonių. Džiugu, kad mūsų tarnyboje dirba ir geriausias šalyje gaisrinio automobilio vairuotojas Darius Kontrimas, trejus metus Geriausio valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno konkurse užėmęs pirmąsias vietas. O prieš keletą metų iš mūsų tarnybos į Vilnių persikėlė ugniagesys gelbėtojas Lukas Strakšas, išgarsėjęs garbingu poelgiu, kai Palangoje ant tilto išgelbėjo žmogaus gyvybę,“ – sakė Kretingos ugniagesių vadovas.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr.