Lietuva ir Moldova apžvelgė įgyvendinto kovos su prekyba žmonėmis projekto rezultatus

Data

2018 10 15

Įvertinimas
0
Human trafficking_logo.png

Pirmadienį Moldovos sostinėje Kišiniove įvyko projekto „Pajėgumų stiprinimas kovojant su prekyba žmonėmis Moldovoje“ baigiamasis susitikimas, kuriame dalyvavo LR Vidaus reikalų viceministro Česlovo Mulmos vadovaujama VRM delegacija.

Susitikimo metu apžvelgti projekto metu pasiekti rezultatai siekiant gerinti nacionalinę institucinę sistemą kovos su prekyba žmonėmis politikos planavime ir įgyvendinime, skatinti nevyriausybinių organizacijų ir netradicinių suinteresuotų šalių įsitraukimą padedant, remiant ir saugant nukentėjusiuosius nuo prekybos žmonėmis. Projektas taip pat buvo orientuotas į kompetentingų Moldovos institucijų pajėgumų stiprinimą aukų atpažinimo, nusikalstamų veikų tyrimo ir baudžiamosios atsakomybės taikymo srityse, skatinant tarptautinę kooperaciją.

„Kova su prekyba žmonėmis yra nacionalinis, tarptautinis ir ES prioritetas. Valstybių nacionalinės valdžios institucijos, savivaldybių administracijos, tarptautinės ir nevyriausybinės organizacijos, pilietinė visuomenė turi dirbti kartu kovoje su šiuo reiškiniu, nes pavieniui šis iššūkis neįveikiamas. Institucinė partnerystė tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygiu yra kelias pirmyn“, – sveikindamas susitikimo dalyvius pabrėžė VRM viceministras Č. Mulma.

Moldovos Generalinės policijos inspekcijos vadovas Alexandru Pinzari pasisakydamas akcentavo, kad kovoje su prekyba žmonėmis turime veikti proaktyviai, nes šio nusikaltimo formos nuolat kinta. 

„Pajėgumų konsolidavimas kovoje su prekyba žmonėmis yra svarbiausias Policijos plėtros strategijos 2016-2020 prioritetas. Šis projektas padėjo susipažinti su kitų šalių gerąja patirtimi, o išgrynintos rekomendacijos bus žingsnis toliau eiti į priekį šioje srityje“, – teigė A. Pinzari.
 
ES atstovo Moldovoje teigimu, ES dialogas su Moldovos institucijomis šioje srityje toliau turi būti tęsiamas, taip pat kalbos metu pasveikino Lietuvą įgyvendinus šį projektą, kuris aktyviai įtraukė ne tik valdžios institucijas, bet ir pilietinę visuomenę, ir nevyriausybines organizacijas. 

Lietuva įvardinta kaip sektinas pavyzdys inicijuojant projektus remiantis Mobilumo Partnerystės Programa. Šiame projekte dalyvavusių Moldovos ekspertų nuomone, projektas buvo labai intensyvus ir reikalavo susikoordinavimo bei koncentracijos ir tai turėtų būti sektinas pavyzdys kitiems projektams. 

Šis projektas apjungė ne tik ES šalių ekspertus, t.y. savo patirtimi su Moldovos kolegomis dalinosi taip pat Kipro, Portugalijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Danijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ekspertai, dirbantys kovos su prekyba žmonėmis ir aukų apsaugos srityse.

Projektą įgyvendino Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Latvijos Respublikos ir Moldovos Respublikos vidaus reikalų ministerijomis.

Projektas finansuotas Tarptautinio migracijos politikos plėtros centro, kuris yra Mobilumo Partnerystės Programos dalis.