Lietuva Serbijai tampa pavyzdžiu

Data

2018 05 07

Įvertinimas
1
32080638_1908186205860383_1138496036604477440_n.jpg

Gegužės 2-4 dienomis Serbijoje lankęsis LR vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas su Serbijos vicepremjeru, vidaus reikalų ministru Nebojša Stefanovičiumi bei ministerijos atstovais aptarė šios šalies vykdomas reformas ir eurointegracijos svarbą.  
 
Serbijos vidaus reikalų ministras N. Stefanovičius pasidžiaugė pagerėjusia Serbijos ekonomine situacija, taip pat pristatė valstybės laukiančius pokyčius, kuriais siekiama efektyvaus šalies valdymo. 

Lietuvos ir Serbijos vadovų susitikime buvo pristatytas pasiruošimas Serbijos pareigūnų rengimo reformai, aptarta vykdoma kriminalinės policijos reforma, augantys pareigūnų bei teisėjų atlyginimai. Taip pat buvo kalbama apie sienos apsaugą – šiuo metu vieną svarbiausių klausimų Serbijai, siekiančiai prisijungti prie Šengeno erdvės.

„Tai išties abipusiai naudingas vizitas. Serbai tikina norintys eiti reformų ir eurointegracijos keliu, o mes, savo ruožtu, tikrai turime gerųjų praktikų, kuriomis galime pasidalinti. Džiugina, kad iš šalies gavėjos tampame šalimi pavyzdžiu, nors ir ne iki galo sutariame dėl požiūrio į kai kuriuos kaimynus rytuose“, –  vizitą Serbijoje įvertino ministras Eimutis Misiūnas.

N. Stefanovičius pabrėžė, kad dvišalis bendradarbiavimas su Lietuva yra itin svarbus įrankis Serbijos eurointegracijos procese. Reikšmingais žingsniais bendradarbiaujant įvardinti ir geresnis apsikeitimas informacija bei bendri pareigūnų mokymai.

LR vidaus reikalų ministras, palaikydamas Serbijos eurointegracijos procesą, pakvietė Serbijos vidaus reikalų ministrą atsakomojo vizito į Lietuvą tolimesniam šalių bendradarbiavimui plėtoti.