2022-09-22

Lietuvoje planuojama Valstybės tarnybos pertvarka pristatyta Ukrainos organizuotame forume

Vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė dalyvavo nuotoliniame Ukrainos nacionalinės valstybės tarnybos agentūros organizuotame „Richelieu 2022“ viešojo sektoriaus forume „Naujo valstybės tarnybos modelio architektūra“, kur pristatė Lietuvoje numatomos įgyvendinti valstybės tarnybos pertvarkos gaires.

Viceministrė S. Ščajevienė pabrėžė, kad viešojo valdymo tobulinimas yra vienas iš svarbiausių ne tik Vidaus reikalų ministerijos, bet ir Lietuvos vyriausybės prioritetų.

„Efektyviai veikiantis viešasis sektorius yra būtinas valstybės funkcionavimui ir pažangai. Jo svarbą parodo ir Ukrainos pavyzdys – net karo metu toliau dirbama su viešojo administravimo reformomis. Džiaugiamės galėdami pasidalinti savo numatytomis pokyčio kryptimis su kolegomis Ukrainoje“, – teigia viceministrė S. Ščajevienė.

Pasak viceministrės, valstybės tarnybos pertvarka siekiama sukurti lanksčią, efektyvią ir modernią valstybės tarnybą. Pertvarkos rengėjai siūlo stiprinti vadovų grandį, investuoti į valstybės tarnautojų kompetencijų ugdymą, tobulinti motyvacinę ir atlygio sistemas.

„Richelieu“ forumas yra kasmetinis Ukrainos valstybinių institucijų organizuojamas renginys, skirtas bendram dialogui tarp valstybės tarnybos atstovų, tarptautinės bendruomenės ir ekspertų, siekiant rasti bendrus sprendimus ir generuoti idėjas dėl tolimesnių nacionalinių viešojo administravimo reformų įgyvendinimo Ukrainoje.