BDAR
gdpr

Lietuvos ekspertai padės stiprinti Moldovos gebėjimus korupcijos prevencijos srityje

Data

2017 12 29

Įvertinimas
0
Dvyniu projektas_Moldova2.JPG

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ekspertai kartu su Rumunijos ir Suomijos šalių partneriais lankėsi Moldovos Respublikoje, kur susitiko su Nacionalinio kovos su korupcija centro Korupcijos prevencijos ir Institucinio vertinimo generalinių direktoratų atstovais, taip pat su Moldovos Vidaus reikalų ministerijos Vidaus saugumo ir korupcijos prevencijos tarnybos pareigūnais.

Šis darbo vizitas organizuotas įgyvendinant ES Dvynių projekto „Parama Moldovos Respublikos teisėsaugos institucijų gebėjimų stiprinimui korupcijos nusikaltimų prevencijos ir tyrimo srityje“ veiklą „Atsparumo testavimo įvertinimas atsižvelgiant į geriausią ES praktiką ir žmogaus teisių apsaugos reikalavimus“.

VRM yra atsakinga už vieno iš trijų projekto komponentų įgyvendinimą. Jame be 5 Lietuvos atstovų iš VRM, Policijos ir STT, dalyvauja ir Suomijos bei Rumunijos ekspertai, kurie atliks galiojančių Moldovos Respublikos teisės aktų  vertinimą, organizuos teorinius ir praktinius mokymus korupcijos prevencijos, Žmogaus teisių apsaugos, korupcijos rizikos analizės klausimais.

Pirmojo vizito metu Lietuvos ekspertai įvertino unikalią Moldovos patirtį profesinio atsparumo testavimo srityje, atliko Institucinį atsparumą korupcijai reglamentuojančių teisės aktų vertinimą, susitiko su korupcijos prevencijos ir kontrolės funkcijas vykdančių Moldovos teisėsaugos institucijų atstovais. 

Misijos pabaigoje Lietuvos ekspertai Moldovai pateiks preliminarias rekomendacijas, remiantis gerąja Lietuvos ir ES valstybių narių praktika šioje srityje.