BDAR
gdpr

Lietuvos pareigūnams už gerosios praktikos projektą – EUCPN apdovanojimas

Data

2018 12 07

Įvertinimas
1
47505317_2176101819374628_1582237605062246400_n.jpg

Austrijai pirmininkaujant ES Tarybai, Austrijos vidaus reikalų ministerija gruodžio 4–6 d. organizavo Europos nusikalstamumo prevencijos tinklo (European Crime Prevention Network – EUCPN), kurio veikloje dalyvauja ir LR vidaus reikalų ministerija, Tarybos posėdį, ES Gerosios praktikos projektų pristatymo konferenciją ir apdovanojimų ceremoniją.

Šių metų ES Gerosios praktikos projektų tema – į bendruomenę orientuotos prevencinės iniciatyvos. Ketvirtadienį vakare buvo įteiktos ES Gerosios praktikos projektų apdovanojimų nominacijos. 

Speciali EUCPN vertinimo komisija iš 19 projektų atrinko tris laimėtojus – pagrindinį ECPA (European Crime Prevention Award) nugalėtoją, kuris apdovanojamas 10 000 EUR prizu, bei du specialiųjų nominacijų laimėtojus, gaunančius po 5 000 Eur prizus. 

Pagrindinis prizas įteiktas Suomijos projektui „Forssa metodas“, kur konfliktams tarp skirtingų interesų grupių savivaldybėje pasitelkiama mediacija. 

Antroji vieta ir 5 000  EUR prizas atiteko Lietuvai – Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato projektui „Šiaulių rajonas kuria saugumo formulę“. 

Šis projektas 2018 m. laimėjo ir nacionalinį Vidaus reikalų ministerijos organizuotą Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkursą. Į šio projekto veiklas buvo įtraukta apie 2 tūkst. vaikų ir apie 5 tūkst. suaugusiųjų. Jo metu organizuoti edukaciniai saugaus eismo užsiėmimai, susitikimai su gyventojais, vieši patruliavimai su policijos rėmėjais, prevenciniai apsilankymai socialinės rizikos šeimose, įvairūs prevenciniai renginiai, paskaitos ir seminarai. 

Trečioji vieta atiteko Vengrijos projektui „Mano kaimynas yra policininkas“.