BDAR
gdpr

Lietuvos regioninė politika – ES fondus gali pakeisti Tesla

Data

2017 03 21

Įvertinimas
0
4x4.jpg

Kovo 23 d., šį ketvirtadienį, Vidaus reikalų ministerija kviečia į Regioninės politikos pavasario forumą. Apie būtinus pokyčius ir svarbiausius darbus diskutuos smulkusis „Tesla Motors“ akcininkas, Globalios Lietuvos lyderių tarybos narys Vladas Lašas, „Intersurgical“ vadovas Sigitas Žvirblis, savivaldybių merai, mokslininkai ir politikai.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas įsitikinęs, kad regionų politika turi būti formuojama ne pavieniais sprendimais, bet sistemingai. Dėl jos krypties turi sutarti visos suinteresuotos šalys – ministerijos, savivaldybės, verslo ir nevyriausybinės organizacijos.

„Kviečiame diskutuoti ir spręsti, kokios regioninės politikos mums reikia, kokius regionus ateityje norime matyti. Akivaizdu, kad reikia naujo kokybės impulso. Regionų politika pagaliau turi būti paremta viešojo ir privataus sektoriaus partneryste ir tapti daugiau nei priemone panaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas“, – teigia E. Misiūnas.

Forume bus aptariamos regioninės politikos problemos, perspektyvos, pristatomi gerosios patirties pavyzdžiai iš skirtingų savivaldybių, sprendžiami paslaugų prieinamumo, verslo plėtros, regioninės specializacijos, nacionalinės ir vietos valdžios galios balanso klausimai. 

„Neabejoju, kad mums pavyks rasti sumanius sprendimus ir juos įgyvendinti. Tik taip galime sugrąžinti gyvybę ir ambicijas į visas 60 savivaldybių“, – sako vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys.

Forumo dalyvius provokuos ir jų diskusijas sutelks į paprastų žmonių poreikius puikiai žinomas tūlą lietuvį vaizduojantis personažas, kurio tapatybę forumo organizatoriai kol kas laiko paslaptyje.

Kovo 23 d. forumas vyks Kaune, Verslo lyderių centre (BLC), K. Donelaičio g. 72.