BDAR
gdpr

Malta perima pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai

Data

2017 01 02

Įvertinimas
0

Nuo 2017 m. sausio 1 d. pirmininkauti Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradėjo Malta. Tarp svarbiausių Maltos pirmininkavimo prioritetų – migracija ir ES piliečių saugumas.

Tęsdama pradėtus darbus migracijos valdymo srityje, Malta planuoja skirti ypatingą dėmesį jau sutartų priemonių įgyvendinimui, pvz., valstybių narių įsipareigojimų dėl prieglobsčio prašytojų perkėlimo iš Italijos, Graikijos ir Turkijos. Bus siekiama rasti susitarimus tarp šalių dėl bendros Europos prieglobsčio sistemos reformos klausimų, kurių vienas jautriausių – rasti teisingą pabėgėlių priėmimo krūvio tarp ES valstybių narių paskirstymą. Taip pat bus ieškoma politinio susitarimo dėl Europos prieglobsčio paramos biuro reformos, kuris turėtų tapti svarbia europine agentūra su sustiprintais įgaliojimais prieglobsčio srityje.

Per savo pirmininkavimo pusmetį Malta stengsis susitarti ir dėl teisėkūros iniciatyvų, kuriomis siekiama efektyvesnio, pažangiomis technologijomis pagrįsto ES išorės sienų valdymo bei didesnio ES vidaus saugumo užtikrinimo. Tarp jų – trečiųjų šalių piliečių atvykimą ir išvykimą fiksuojanti sistema bei trečiųjų šalių, kurioms taikomas bevizis režimas, piliečių kelionės leidimų sistema.

Tarp Maltos pirmininkavimo prioritetų taip pat numatyta kova su terorizmu ir terorizmo finansavimu, sunkiu ir organizuotu nusikalstamumu bei hibridinėmis grėsmėmis.

Pirmasis Maltos pirmininkaujamas neformalus ES vidaus reikalų ministrų susitikimas įvyks sausio 26 d. Valetoje.

Išsamesnę informaciją apie Maltos pirmininkavimą ES Tarybai galima rasti oficialioje pirmininkavimo svetainėje.