BDAR
gdpr

Mažėja migracijos srautai į Europą

Data

2017 09 14

Įvertinimas
0
taryba.jpg

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas šiandien Briuselyje dalyvauja Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdyje.  Posėdyje ministrams pristatyta migracijos situacija bei tartasi dėl tolesnių veiksmų, kuriais būtų užtikrinamas migracijos srautų mažėjimas, šalinamos migracijos priežastys, sudarant geresnes sąlygas gyventi Afrikos valstybėse, stiprinamas bendradarbiavimas ir pagalbos teikimas Afrikos šalims, ypač Libijai.

Be to, dar kartą pabrėžta neteisėtai esančių migrantų grąžinimo svarba ir tolesnio bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis stiprinimas.

„Optimizmo yra daugiau. Sumažėję atvykimai į Graikiją ir Italiją, bet situacija blogėja Ispanijoje. Tai rodo, kad migrantai ieško visų įmanomų patekimo kelių.  Svarbu neapsiriboti tuo kas nuveikta, nes kol kas mes tik reaguojame į migraciją, tačiau reikia ją valdyti“, – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. 

Tarybos posėdyje ministrai taip pat aptarė kovos su terorizmu priemones: sutarta, kad didžiausias dėmesys šiuo metu turi būti skiriamas radikalizacijos prevencijai, ypač vidinei radikalizacijai, užkertamas kelias interneto išnaudojimui terorizmo tikslais, bendradarbiavimo tarp teisėsaugos institucijų ir žvalgybos institucijų bei kariuomenės stiprinimui.

„Viešųjų masinių žmonių susibūrimo vietų apsauga turi būti stiprinama bei vystomi operatyvaus reagavimo metodai. Mes ir Lietuvoje ieškome efektyviausių apsaugos priemonių bei artimiausiu metu pristatysime minimalius privalomus apsaugos reikalavimus", – teigia ministras.