BDAR
gdpr

Ministerijoje aptartas neapykantos nusikaltimų pažeidžiamų bendruomenių tyrimas

Data

2019 10 30

Įvertinimas
2
foto iš renginio new.jpg

Vidaus reikalų ministerijoje pristatyti neapykantos nusikaltimų pažeidžiamų bendruomenių kokybinio tyrimo rezultatai, jų reikšmė ir galimos rekomendacijos valstybės institucijoms bei įstaigoms. Susitikime dalyvavo viešojo sektoriaus institucijų bei žmogaus teises ginančių nevyriausybinių organizacijų atstovai. 

Atlikto kokybinio tyrimo metu nagrinėtos 5 pažeidžiamos grupės: žydų ir romų bendruomenės, LGBTI asmenys, kitos rasės asmenys, musulmonai. 

Tyrimu siekta įvertinti šių bendruomenių pažeidžiamumo pobūdį Lietuvoje, neapykantos nusikaltimų ir neapykantos kalbos poveikį bendruomenėms, nustatyti nesikreipimo į teisėsaugą priežastis, bendruomenių poreikius dėl jų apsaugos nuo neapykantos nusikaltimų ir paramos nusikaltimų aukoms.

Kokybinis tyrimas atliktas Vidaus reikalų ministerijos užsakymu, kartu su Generaline prokuratūra ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, įgyvendinant projektą „Atsako į neapykantos nusikaltimus ir neapykantos kalbą Lietuvoje stiprinimas“, finansuojamą pagal Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programą (2014–2020).