Ministerijoje aptarti Alytaus gaisro likvidavimo padariniai

Data

2019 11 18

Įvertinimas
0
VESK posėdis.jpg

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje susirinkusi Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (toliau – VESK) aptarė įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro padarinių šalinimo eigą Alytaus mieste ir rajone. 

VESK posėdyje nuspręsta neskelbti ekstremalios situacijos valstybės mastu – po gaisro Alytuje tarša į kitas savivaldybių teritorijas neišplito. 

Tačiau pasak vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės, nutarta tęsti aplinkos taršos stebėseną: valstybės institucijos ir toliau privalės koordinuoti veiksmus su savivaldybėmis, teikti informaciją apie atliekamus tyrimus bei esant poreikiui – atnaujinti rekomendacijas gyventojams. 

Posėdyje taip pat pristatyti aplinkos tyrimų Alytaus miesto ir rajono savivaldybėse rezultatai, aptartos savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos padarinių šalinimo priemonės ir problemos.

Maždaug pusė po gaisro susidariusių pavojingų atliekų iš įmonės teritorijos yra jau išvežta – liko dar 500 tonų padangų degėsių. Posėdžio metu pavesta įmonei „Toksika“, kaip įmanoma greičiau, išvežti visas pavojingas atliekas. Šiuo metu užterštas vanduo, naudotas gaisrui gesinti, yra saugomas sandariose talpyklose – aplinkai pavojaus jis nekelia. Ekspertų grupė sprendžia, kokiu būdu saugiai ir efektyviai išvalyti užterštą vandenį.  

VESK posėdyje pranešta, kokius nuostolius gaisras atnešė savivaldybėms bei ūkio subjektams. 

Dėl gaisro Alytaus miesto savivaldybės patirtos išlaidos šiuo metu siekia 100 000 Eur, ūkio subjektai prašo kompensuoti nuostolius už 135 000 Eur sumą. Alytaus rajono savivaldybė skaičiuoja 23 000 Eur nuostolį. 18 ūkininkų kreipėsi į rajono savivaldybę su prašymais kompensuoti patirtą žalą dėl uždrausto parduoti pieno – ūkininkų nuostoliai siekia daugiau nei 20 000 Eur.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skaičiuoja, kad tyrimams, susijusiems su gaisro padariniais, išleista 250 000 Eur, Sveikatos apsaugos ministerijos planuojamas biomonitoringas Alytaus rajone atsieis maždaug 400 000 Eur. Patirti nuostoliai ir pagrįstos išlaidos gaisro padariniams likviduoti bus kompensuojami iš valstybės rezervo.

Skaičiuojama, kad dėl įmonėje „Ekologistika“ kilusio gaisro aplinkai padaryta žala siekia 5,5 milijono Eur.