Ministerijoje – diskusija dėl tiesioginių seniūnų rinkimų

Data

2019 10 09

Įvertinimas
0
DSC_7924.JPG

Vidaus reikalų ministerija inicijavo viešą diskusiją dėl tiesioginių seniūnų rinkimų įteisinimo. 

Diskusijoje įžvalgomis dalinosi konstitucinės teisės ekspertai iš Vilniaus universiteto ir Mykolo Romerio universiteto, Prezidentūros, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto, Vyriausybės kanceliarijos, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos atstovai.

Susitikime diskutuota, ar vietos savivaldos modelio keitimas reikalautų ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pataisų, svarstyta, kokia galėtų būti vietos savivaldos institucinė sąranga, įteisinus renkamus seniūnus.

Dalyvavusieji  išsakė mintis apie galimą Konstitucijos keitimą, siekiant tinkamai pakeisti Lietuvos vietos savivaldos modelį, aptarė dabartinės seniūnų veiklos ypatumus, svarstė seniūnų rinkimų galimą naudą ir rizikas, tiesiogiai išrinkto seniūno santykį su kitomis savivaldybės institucijomis.

Ministerijoje vykusioje diskusijoje buvo aptarti ir dabartiniai iššūkiai savivaldybėms. Diskusijos dalyviai sutarė, kad svarbiausias savivaldybės veiklos tikslas – kuo efektyviau teikti jiems viešąsias paslaugas bei skatinti pačių gyventojų bendruomeniškumą, atsižvelgiant į kintančius vietos gyventojų poreikius.

Nors Vidaus reikalų ministerijos atliekamos reprezentacinės Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, kasmet gyventojų įsitraukimas į vietos savivaldą ir bendruomenių veiklas auga, tačiau visi diskusijos dalyviai pritarė, kad būtina skatinti aktyvesnį gyventojų dalyvavimą, sprendžiant vietos reikalus, ir glaudesnį bendradarbiavimą su vietos valdžia.