BDAR
gdpr

Ministerijoje lankėsi Pasaulio žydų kongreso atstovai

Data

2017 09 04

Įvertinimas
0
VRM_7157.JPG

Šiandien Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovybė susitiko su vienos didžiausių žydų advokacijos organizacijų – Pasaulio žydų kongreso prezidento pavaduotoju Robert Singer, jo komanda bei Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės nariais. 

Susitikime, kuriame dalyvavo vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma ir ministerijos kancleris Algirdas Stončaitis, buvo paliesti žydų tautybės žmonių saugumo klausimai. Kalbėta apie pasaulyje vis dar gajas antisemitines nuotaikas, pasitaikančius išpuolius prieš žydų tautybės asmenis ir terorizmo keliamas grėsmes.

R. Singer akcentavo, kad Lietuva nėra viena problemiškiausių šiuo aspektu šalių, tačiau gyvename globaliame pasaulyje, todėl bendros tendencijos paliečia ir ją. VRM vadovybė sutiko, kad Lietuvoje nepastebima daug neapykantos atvejų žydų bendruomenės atstovų atžvilgiu, o antisemitizmo apraiškos yra laikomos neapykantos nusikaltimu ir priskiriamos baudžiamųjų veikų kategorijai.

Susitikimo metu pasidžiaugta tuo, jog VRM labai glaudžiai bendradarbiauja su Izraelio valdžios institucijomis – aktyviai kovojama su neapykantos nusikaltimais, vykdomi pareigūnų mokymai, prevencinė veikla. Pažymėta, jog ypač svarbios yra tokios sritys kaip visuomenės švietimas, rizikų kontrolė, nusikaltimų identifikacija ir savalaikis informacijos valdymas.

Sutarta, kad artėjančių tradicinių žydų švenčių metu Lietuvos teisėsaugos pareigūnai, kaip ir kasmet, pasirūpins žydų bendruomenės narių saugumu.