BDAR
gdpr

Ministerijoje – projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai

Data

2018 08 21

Įvertinimas
0
5.JPG

Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) lankėsi gimnazistai, dalyvaujantys kasmetiniame projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ – Augustė Dumčiūtė iš Kėdainių šviesiosios gimnazijos ir Tomas Kačiukevičius iš Radviliškio rajono Baisiogalos gimnazijos.

Būsimieji abiturientai susipažino su ministerijos veikla. Jie susitiko su vidaus reikalų viceministru Arūnu Gražuliu, kuris papasakojo apie regioninės politikos ypatumus bei pristatė Lietuvos regioninės politikos „Baltąją knygą“, su VRM departamentų atstovais diskutavo valstybės tarnybos, migracijos, vietos savivaldos klausimais.

Projekto metu Augustė ir Tomas taip pat susipažino su vidaus reikalų sistemos įstaigų veikla – lankėsi Policijos departamente prie VRM, Lietuvos kriminalistinių tyrimų centre, Vilniaus apskrities Vyriausiajame policijos komisariate, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM Kinologijos skyriuje ir Pasieniečių mokykloje. Šią savaitę gimnazistai taip pat lankysis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente bei jam pavaldžiose įstaigose. 

Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ šiemet vyksta 10-ąjį kartą, jame dalyvauja 30 gabių, aktyvią  visuomeninę veiklą vystančių, pilietiškų gimnazistų iš visos Lietuvos.

Šį projektą kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija kartu su ministerijomis. Juo siekiama skatinti gabius Lietuvoje ir užsienyje besimokančius jaunuolius domėtis Lietuvos valstybės institucijų veikla, susipažinti su darbo viešajame sektoriuje principais.

Dalyviai bendrauja su Ministru Pirmininku, ministrais, dalyvauja posėdžiuose, susitikimuose, susipažįsta su institucijos, jai pavaldžių įstaigų darbu, atlieka institucijos paskirtus darbus, bendrauja su žiniasklaida, rengia bendras užduotis, taip pat bendrauja su visuomenėje žinomais asmenimis – nuomonių lyderiais.