Ministerijoje vyko evakuacinės pratybos

Data

2019 11 15

Įvertinimas
4
DSC_8719.JPG

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje vyko planinės funkcinės pratybos – 14 val. įsijungus garsinėms sirenoms ir pasigirdus raginimams palikti pastatą iš jo evakuavosi beveik visi tuo metu dirbę darbuotojai.

VRM ir VRM įtaigų, įsikūrusių Šventaragio g. 2 pastate, darbuotojai rinkosi sutartoje vietoje – prie Gedimino paminklo Katedros aikštėje. Tokie patys veiksmai būtų daromi ir realiaus ekstremalaus įvykio (kilus gaisrui ar kt.) metu. 

Siekiant maksimaliai įvertinti pasirengimą veiksmams, susijusiems su galimais incidentais, apie pratybas darbuotojai iš anksto informuoti nebuvo.

Preliminariais skaičiavimais imituojamo gaisro metu pastate buvo 367 žmonės. 344 žmonės iš pastato evakavosi per pirmąsias 7 minutes nuo pavojaus signalo pradžios. Dar 18 žmonių pastatą paliko per papildomas 6 minutes.

Iš karto po pratybų preliminarūs jų rezultatai buvo aptarti su Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnais. Kitą savaitę bus vertinama detali pratybų ataskaita, gilinamasi ir sprendžiama, kokius veiksmus svarbu tobulinti.