BDAR
gdpr

Ministras D. A. Barakauskas: pareigūnams turi būti sudarytos galimybės tarnauti ilgesnį laiką

Data

2012 12 21

Įvertinimas
0
Ministras D. A. Barakauskas: pareigūnams turi būti sudarytos galimybės tarnauti ilgesnį laiką
Ministras D. A. Barakauskas: pareigūnams turi būti sudarytos galimybės tarnauti ilgesnį laiką

Vidaus reikalų ministerijai pastaruoju metu sulaukus daugelio užklausimų dėl pareigūnų tarnybos trukmės nustatymo, atkreipiame dėmesį, jog viešojoje erdvėje pasirodančios interpretacijos, kad ketinama privalomai prailginti tarnybos laiką, būtiną pareigūnų ir karių valstybinei pensijai gauti, yra neteisingos. 

[end_header]

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas pabrėžia, kad Vidaus reikalų ministerijos parengtais Vidaus tarnybos statuto pakeitimais ketinama tik nustatyti aiškią vidaus tarnybos trukmę, praplečiant tarnybai tinkamo amžiaus ribas ir atsisakant tarnybos trukmės pratęsimo procedūros.

„Šiuo metu didžiausią patirtį turintys pareigūnai, jiems sulaukus nustatyto amžiaus, yra priversti išeiti į pensiją. Tačiau yra išties nemažai pareigūnų, kurie pagal savo dalykines ir fizines savybes gali ir nori tarnauti ilgiau, ir tokia galimybė jiems turi būti sudaryta“, – sako D.A. Barakauskas. 

Pareigūnų vidaus tarnybos trukmė yra nustatoma atsižvelgiant į jų turimus laipsnius – šiuo metu Vidaus tarnybos statute nustatyta, kad pirminės grandies pareigūnai gali tarnauti iki kol jiems sukaks 50 m. vidurinės grandies – iki sukaks 55 m., aukštesniosios grandies – iki sukaks 60 m., aukščiausiosios grandies – iki sukaks 65 m.

Jei sulaukęs šio nustatyto amžiaus pareigūnas nori tarnauti toliau, jo prašymu ir vidaus reikalų įstaigos vadovo teikimu vidaus reikalų ministras turi teisę pratęsti jo tarnybos trukmę daugiausia 5 metams. Nustačius platesnes tarnybos amžiaus ribas, tarnybos pratęsimo procedūros bus atsisakyta ir norinčiam tarnauti pareigūnui nebereikės kreiptis į įstaigos vadovą dėl tarnybos trukmės pratęsimo.
Vidaus reikalų ministras pažymi, kad šie pakeitimai neturės įtakos pareigūnų pensijų skyrimo sąlygoms – 20-ies metų darbo stažas, būtinas pareigūnų ir karių valstybinei pensijai gauti, nebus ilginamas.

„Kaip ir  yra nustatyta dabar, pareigūnui valstybinė pensija skiriama tada, kai jis ištarnauja 20 metų, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus jis tuo metu yra. Ištarnavęs šį laikotarpį, pareigūnas gali bet kada pasitraukti iš tarnybos savo noru, neprarasdamas jam priklausančios pensijos“, – sako ministras.