BDAR
gdpr

Ministras D. A. Barakauskas susitiko su pareigūnų profsąjungų atstovais

Data

2012 12 18

Įvertinimas
0
Ministras D. A. Barakauskas susitiko su pareigūnų profsąjungų atstovais
Ministras D. A. Barakauskas susitiko su pareigūnų profsąjungų atstovais

Šiandien vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas susitiko su pareigūnų profesinių sąjungų atstovais – Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo bei Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininku Vladimir Banel, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininku Sauliumi Džiautu.

[end_header]

Susitikime, kuriame taip pat dalyvavo vidaus reikalų ministro patarėjai Liucija Borusevičienė ir Ervinas Raistenskis, buvo kalbėta apie ateinančių metų statutinių įstaigų finansavimą, pasikeista nuomonėmis apie  šiuo metu pareigūnams aktualias problemas bei aptarti galimi jų sprendimai.

„Džiaugiuosi, kad pareigūnų profesinės sąjungos yra aktyvios ieškant esamų problemų sprendimo galimybių – tai labai didelė parama Jūsų atstovaujamoms sritims. Atitinkami pokyčiai yra būtini ir esu įsitikinęs, kad bendradarbiaudami bei nuolat diskutuodami galėsime efektyviai spręsti visiems mums svarbius klausimus“, – sakė vidaus reikalų ministras D.A.Barakauskas. 

Susitikimo metu ministras pabrėžė, kad bus ieškoma būdų padidinti statutinių pareigūnų atlyginimus – pasak jo, tai turėtų būti daroma laipsniškai, tam tikrais etapais didinat darbo užmokestį po 10 proc.   
 
Kaip vieną klausimų, kuris turėtų būti sprendžiamas kuo operatyviau, profsąjungų atstovai įvardino nesumokėtos darbo užmokesčio dalies grąžinimą pareigūnams. Tarp kitų klausimų, aptartų  susitikimo metu – 40 valandų darbo laiko normos taikymas pareigūnams, finansavimo statutinėms įstaigoms didinimas, pareigūnų socialinės garantijos, teisnio statutinių pareigūnų atskyrimo nuo valstybės tarnybos galimybės ir kt.

Susitikimo metu buvo sutarta, kad sprendžiant pareigūnų problemas bus konsultuojamasi ir dalijamasi aktualia informacija, taip pat nutarta artimiausiu metu sudaryti darbo grupę minėtiems klausimams spręsti.