BDAR
gdpr

Ministras Dailis Alfonsas Barakauskas padėkojo pareigūnams, užtikrinusiems ES ir Rytų Partnerystės šalių vadovų susitikimo saugumą

Data

2013 12 13

Įvertinimas
0
Ministras Dailis Alfonsas Barakauskas padėkojo pareigūnams, užtikrinusiems ES ir Rytų Partnerystės šalių vadovų susitikimo saugumą
Ministras Dailis Alfonsas Barakauskas padėkojo pareigūnams, užtikrinusiems ES ir Rytų Partnerystės šalių vadovų susitikimo saugumą

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) vykusios iškilmingos ceremonijos metu buvo pagerbti vidaus reikalų sistemos pareigūnai, pasižymėję užtikrinant ES ir Rytų Partnerystės šalių vadovų susitikimo saugumą.

[end_header]

Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą ministras Dailis Alfonsas Barakauskas padėkomis apdovanojo aštuoniolika Vadovybės apsaugos departamento prie VRM (VAD), Viešojo saugumo tarnybos prie VRM (VST) ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos  prie VRM (VSAT) pareigūnų.

 „Savo ir Vyriausybės vardu nuoširdžiai dėkoju visoms tarnyboms už darbą, užtikrinant šio bei visų kitų 28-ių Lietuvos pirmininkavimo metu vykusių renginių saugumą. Nepriekaištingo tarnybų pasirengimo ir koordinavimo dėka renginių metu nebuvo jokių incidentų – pareigūnai išties profesionaliai ir kompetentingai atliko savo pareigą Lietuvai ir visai Europos Sąjungai“, – sakė ministras, pažymėdamas, kad nemažai užsienio šalių ambasadų jau yra atsiuntusios savo padėkas už gerą darbą pirmininkavimo renginių metu. 

Sudėtingiausio saugumo užtikrinimo prasme renginio – 2013 m. lapkričio 28–29 d. vykusio ES narių ir Rytų Partnerystės šalių vadovų susitikimo metu Lietuvoje lankėsi 56 saugomi oficialūs Lietuvos Respublikos svečiai. Tomis dienomis buvo įvestas specialus režimas ir taikomos apsaugos priemonės Litexpo parodų centre, Valdovų rūmuose, Oro uoste, 9 viešbučiuose ir kituose saugomų asmenų lankomuose objektuose. Buvo mobilizuotos visos turimos pajėgos, visi pareigūnai buvo atšaukti iš atostogų, dirbo be išeiginių dienų.

Sprogmenų paieškos specialistai per trumpą laikotarpį patikrino daugiau kaip 300 automobilių ir dešimtis tūkstančių kvadratinių metrų patalpų. Buvo patikrinta ir akredituota per 1000 Lietuvos ir užsienio žurnalistų bei apie 1500 aptarnaujančio personalo, neakredituoti 26 asmenys. Pareigūnai ne tik vykdė apsaugos priemones bet ir turėjo užtikrinti sudėtingą apie 70 kolonų logistiką – jų suformavimą, sekundžių tikslumu sklandų atvykimą į renginio vietą, parkavimą ir savalaikį išvykimą.

VAD šio renginio saugumui užtikrinti pasitelkė ir koordinavo kitas vidaus reikalų tarnybas. Rinkdami ir tikrindami informaciją apie galimas grėsmes taip pat aktyviai dirbo šalies žvalgybos bei kriminalinės žvalgybos pareigūnai.

Ministras Dailis Alfonsas Barakauskas padėkojo pareigūnams, užtikrinusiems ES ir Rytų Partnerystės šalių vadovų susitikimo saugumąMinistras Dailis Alfonsas Barakauskas padėkojo pareigūnams, užtikrinusiems ES ir Rytų Partnerystės šalių vadovų susitikimo saugumąMinistras Dailis Alfonsas Barakauskas padėkojo pareigūnams, užtikrinusiems ES ir Rytų Partnerystės šalių vadovų susitikimo saugumą

Daugiau nuotraukų - galerijoje.