Ministras ES šalių diplomatams pristatė sienos su Rusija apsaugą

Data

2018 09 11

Įvertinimas
1
2.jpg

Antradienį vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas Lietuvoje reziduojantiems Europos Sąjungos (ES) šalių diplomatams pristatė sienos su Rusija apsaugą, taip pat pasieniečių darbą šiame ruože.

Sieną su Rusija saugančios Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės padaliniuose antradienį lankėsi Lietuvoje reziduojančių ES šalių ambasadoriai ir ambasadų atstovai, taip pat Vyriausybės pareigūnai. Svečių delegaciją lydėjo VSAT vado pavaduotojas Vidas Mačaitis.

„Efektyvus valstybės sienų apsaugos užtikrinimas yra ne tik svarbus mūsų nacionalinio  saugumo klausimas, bet ir saugios bei tvarios Europos Sąjungos pagrindas. Lietuvoje reziduojančių ES diplomatų susidomėjimas pasieniečių darbo specifika, susipažinimas iš arti su naujai diegiama sienos stebėjimo sistema yra ypač reikšmingas mūsų bendradarbiavimui, siekiant bendrų tikslų saugumo srityje“, – teigė vidaus reikalų ministras E. Misiūnas.

Rociškių ir Kudirkos Naumiesčio, taip pat Vištyčio pasienio užkardose pasieniečiai ES šalių diplomatus ir Lietuvos pareigūnus supažindino su VSAT veikla ir aktualijomis, valstybės sienos su Rusija apsauga bei tam naudojamomis priemonėmis ir infrastruktūra. Vizito metu buvo pademonstruotos sienos su Rusija apsaugai naudojamos priemonės  – apsauginė tvora, sienos stebėjimo sistema, apžvalgos įrenginiai.

Vienas efektyviausių valstybės sienos kontrolės būdų yra stebėjimo sistemos. Tokias priemones įdiegus prie sienos su Rusija, kur ji eina Nemunu, šiame ruože bandymų pažeisti sieną ar iš Kaliningrado srities gabenti kontrabandą beveik nepasitaiko. Stebėjimo sistemos pasiteisina ir kitose VSAT užkardose – Rociškių, Vištyčio, Kybartų. Iš viso tokiomis moderniomis priemonėmis šiuo metu kontroliuojama 56 proc. visos sienos su Rusija.

Pažymėtina, kad pernai maždaug 45 km sausumos atkarpose nuo trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos valstybių sienų sankirtos taško ties Vištyčiu iki Nemuno buvo pastatyta apsauginė tvora,  efektyviai padedanti užtikrinti sienos su Rusija apsaugą.

„Esame dėkingi Lietuvai už galimybę tapti progreso liudininkais, suprasti sienos apsaugos reikšmę iš arti, patiems atvykstant čia, į pasienio ruožą. Tai išties svarbus vizitas, kurio dėka galime sienų apsaugos klausimą vertinti iš naujos perspektyvos“, - sakė J.E. Philipps Jeantaud, Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje.

Lietuva su Rusija sausuma ir vandens telkiniais turi 294,4 km ilgio sieną.

Lietuvos valstybės sienos ilgis yra 1763 km, iš kurių ES išorės siena su Rusija, Baltarusija ir jūra sudaro 1070 km.