BDAR
gdpr

Ministras R. Palaitis ragina koreguoti tabako kontrabandą lengvinantį įsakymą

Data

2010 03 03

Įvertinimas
0
Ministras R. Palaitis ragina koreguoti tabako kontrabandą lengvinantį įsakymą
Ministras R. Palaitis ragina koreguoti tabako kontrabandą lengvinantį įsakymą

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis kreipėsi į Ūkio ministeriją atkreipdamas dėmesį, kad 2004 m. ūkio ministro pasirašytas įsakymas palengvina tabako gaminių kontrabanda užsiimančių asmenų veiklą ir apsunkina su šešėline ekonomika kovojančių pareigūnų darbą. R. Palaitis prašo atsižvelgti į nurodytas problemas ir koreguoti ydingą tvarką sukuriantį įsakymą.  

2004 m.  ūkio ministro įsakyme nustatyta teisė fiziniams asmenims Lietuvos Respublikos teritorijoje laikyti ir gabenti iki 100 pakelių cigarečių, nepažymėtų Lietuvoje privalomomis banderolėmis. Tai yra kiekvienas asmuo turi teisę laikyti gana didelį kiekį iš užsienio atsivežtų tabako gaminių.

“Toks įsakymas labai palengvina sąlygas asmenims, užsiimantiems kontrabanda ir nelegalia prekyba. Juolab kad įsakyme nėra nurodyta ir asmenų amžiaus riba, todėl, pavyzdžiui, keturių asmenų šeima, įskaitant ir mažamečius vaikus, turi teisę namuose laikyti iki 400 pakelių iš kitų valstybių atvežtų cigarečių. Nemanau, kad tai – protingas kiekis”,– sakė ministras.

R. Palaičiui susirūpinimą kelia ir tai, kad policijos pareigūnai tinkamai neįvertino šios situacijos. “Keista, kad su tokia tvarka taikstytasi beveik šešerius metus. Dedame labai daug pastangų siekdami užkirsti kontrabandos gabenimui į Lietuvą, mažindami šešėlinę ekonomiką bei nesąžiningą konkurenciją. Tačiau nepamatome akivaizdžių dalykų, sukuriančių sąlygas išsisukti nuo teisėsaugos. Tai labai negerai. Todėl artimiausiu metu bus įvertinti ir kiti teisės aktai, reglamentuojantys kovos su šešėline ekonomika, veiklą ir imtasi priemonių juos koreguoti”,– patikino R. Palaitis.