BDAR
gdpr

Ministras ragina policiją aktyvinti kovą su kontrabanda ir žada lengvinti jų darbą koreguojant įstatyminę bazę

Data

2010 06 08

Įvertinimas
0
Ministras ragina policiją aktyvinti kovą su kontrabanda ir žada lengvinti jų darbą koreguojant įstatyminę bazę
Ministras ragina policiją aktyvinti kovą su kontrabanda ir žada lengvinti jų darbą koreguojant įstatyminę bazę

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis šiandien lankėsi Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (VPK), kur buvo aptarti kovos su kontrabanda, nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinių medžiagų platinimu Vilniaus romų tabore, išaiškinimo ir prevencijos, kovos su korupcija, policijos pajėgų valdymo klausimai.

Informaciją apie veiklos rezultatus ir problemas, su kuriomis susiduria policijos pareigūnai, ministrui pristatė Vilniaus apskrities VPK viršininkas Kęstutis Lančinskas. Kalbėdamas apie prekybą kontrabandinėmis prekėmis turgavietėse viršininkas akcentavo, kad šis darbo baras nėra apleistas. Tačiau, pasak K. Lančinsko, suvaldyti šį reiškinį, kuris ypatingai suaktyvėjo ekonominiu sunkmečiu, trukdo įstatyminės spragos. Kontrabandines prekes pardavinėjantys prekeiviai yra sulaikomi po keletą ar net keliolika kartų, jiems paskiriamos baudos, tačiau išieškoti baudų nėra galimybių, nes jie oficialiai yra bedarbiai, neturintys jokio galimo areštuoti turto. Dauguma jų užsiregistravę darbo biržoje, gauna pašalpas iš valstybės, tačiau priemonių tokiems asmenims jų nemokėti taip pat nėra.

Ministras R. Palaitis paprašė parengti paketą teisės aktų, kuriuos reikėtų taisyti. „Gavęs siūlymus pakviesiu apsvarstyti bendrame pasitarime su Teisingumo ministerijos specialistais, - sakė ministras. – Teisinę bazę privalome tobulinti taip, kaip tai diktuoja besikeičiančios aplinkybės. Nenormalu, kad teisės aktai trukdytų policijos pareigūnams vykdyti teisingumą ar užtikrinti viešąją tvarką“. Ministras taip pat paprašė Vilniaus apskrities VPK vadovą, kad ir esamomis sąlygomis būtų imtasi visų įmanomų griežčiausių poveikio priemonių, kad nelegalios prekybos apimtys kontrabandinėmis prekėmis turguose maksimaliai sumažėtų.

Ministras taip pat pasiūlė policijos komisariato vadovams, organizuojant įvairius reidus   pasitelkti į pagalbą Viešojo saugumo tarnybos pajėgas.