BDAR
gdpr

Ministras S. Skvernelis: gyventojams turi būti suteiktos galimybės realiai dalyvauti savivaldos gyvenime

Data

2014 12 16

Įvertinimas
0
Ministras S. Skvernelis: gyventojams turi būti suteiktos galimybės realiai dalyvauti savivaldos gyvenime
Ministras S. Skvernelis: gyventojams turi būti suteiktos galimybės realiai dalyvauti savivaldos gyvenime

Šiandien vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis lankėsi Kėdainiuose, kur dalyvavo seminare – diskusijoje „Gyventojų dalyvavimas sprendžiant vietos reikalus“. Renginyje, į kurį susirinko įvairių Lietuvos savivaldybių atstovai, seniūnai ir seniūnaičiai, buvo aptartas jų santykis su bendruomeninėmis organizacijomis bei kiti vietos bendruomenėms aktualūs klausimai.

[end_header]

„Bendromis pastangomis turime rasti veiksmingą ir efektyvų valdymo modelį, kuris leistų gyventojui realiai dalyvauti savivaldos gyvenime. Svarbu, kad kiekvienas žmogus jaustųsi valstybės šeimininku, kad būtų skatinamas jo pilietiškumas ir atsakomybė, nes jei tik prarandamas ryšys tarp bendruomenės ir centrinės valdžios, išauga žmonių nepasitikėjimas, netikrumas – o to tikrai neturi būti. Todėl esame pasiruošę diskutuoti ir rasti geriausius sprendimus, padedančius išvengti atotrūkio ir skatinančius efektyvų bendradarbiavimą“, – sakė ministras S. Skvernelis, kalbėdamas renginio atidarymo metu.      

Ministras taip pat akcentavo, jog labai svarbu efektyviai panaudoti regionų plėtrai skirtas Europos Sąjungos lėšas, kad jos realiai mažintų socialinę ir ekonominę atskirtį regionuose bei kurtų pridėtinę vertę. 
 
Šio seminaro – diskusijos metu už viešąjį valdymą ir regioninę politiką atsakingų VRM departamentų atstovai kalbėjo apie gyventojų dalyvavimą sprendžiant viešuosius vietos reikalus, pristatė bendruomenės inicijuotos vietos plėtros galimybes. Seniūnaičiams taip pat buvo pristatytas VRM parengtas informacinis – metodinis leidinys „Seniūnaičio žinynas“. 

Seminare buvo diskutuojama ir saugios kaimynystės, civilinės bei priešgaisrinės saugos vietos bendruomenėje, pagalbos numerio 112  klausimais – juos pristatė Policijos departamento prie VRM Viešosios policijos valdybos, Kauno apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir Bendrojo pagalbos centro atstovai.

„Renginio metu vykusių diskusijų metu buvo pateikta nemažai racionalių pasiūlymų dėl viešojo valdymo, vietos valdžios santykio su bendruomenėmis ir kitų savivaldai aktualių klausimų sprendimo. Juos įvertinusi, VRM svarstys galimybes teikti konkrečius siūlymus dėl šias sritis reglamentuojančių teisės aktų tobulinimo“,  – pažymėjo ministras S. Skvernelis.