>
2022-09-02

Ministrė A. Bilotaitė: statutinės tarnybos turi būti tinkamai parengtos valstybės gynybai

Šiandien vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku aptarti ginklų perdavimo klausimus, o taip pat – Lietuvos kariuomenės paramą pasienyje ir Vidaus reikalų ministerijos tarnybų dalyvavimą kariuomenės pratybose.

Šiais metais iš kariuomenės Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) planuoja gauti ginklų už 3,5 mln. eurų, tai yra 1 687 komplektus šturmo karabinų G–36. Lietuvos kariuomenė artimiausiu metu perduos pirmuosius 500 ginklų, o likusių 1187 ginklų perdavimą planuojama pradėti šių metų gruodį.

„Džiugu, kad Krašto apsaugos ministerija ankstina automatinių šautuvų G-36 perdavimą pasienio pareigūnams. Privalome užtikrinti statutinių tarnybų gebėjimus dalyvauti valstybės gynyboje. Tam būtina ne tik speciali parengtis, bet ir NATO standartus atitinkanti ginkluotė bei kitos priemonės“, – sako vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės įsakymu patvirtintas ir naujas pareigūnų aprūpinimo standartas, kuris užtikrins saugesnį  pareigūnų darbą ir prisidės prie šalies gyventojų saugumo užtikrinimo.

„Būtinybę keisti statutinių pareigūnų aprūpinimo standartą diktuoja mūsų valstybei tenkantys šio laikmečio iššūkiai saugumo srityje ir karo Ukrainoje patirtys. Būtent vidaus reikalų sistemos statutiniai pareigūnai tampa pirmuoju skydu atremiant priešininko karines ir hibridines atakas“, – sako vidaus reikalų ministrė.

Vidaus reikalų sistemos karinio aprūpinimo standartas bus sudarytas iš trijų komponentų: 1) individualios pareigūnų aprūpinimo priemonės; 2) specialiosios priemonės pagal vaidmenis; 3) ginkluotė.

Ministrė A. Bilotaitė padėkojo už tai, kad Lietuvos kariuomenė jau beveik 15 mėnesių talkina pasienio tarnybos pareigūnams pasienyje su Baltarusija, atremiant kaimyninės šalies režimo organizuojamą hibridinę ataką.

Stebint nesibaigiančias grėsmes pasienyje, kariuomenės paramos pasieniečiams prireiks ir ateityje. Baltarusijos pasienio pareigūnai aktyviais veiksmais pastaruoju metu ypač prisideda prie neteisėtos migracijos ir fizinio barjero gadinimo.

Susitikime pažymėta, kad VRM statutinės tarnybos aktyviai dalyvauja kariuomenės dalinių rengiamose pratybose. Pasienio tarnybos pareigūnai šiemet jau sudalyvavo 7 pratybose, kurias organizavo kariuomenė.

Bendrose pratybose treniruojama sąveika su kariuomene: tai valstybės sienos sustiprinimas, bendrų kontrolės postų įrengimas, bendra pasienio užkardų apsauga, ryšio užtikrinimas ir palaikymas.