>
2022-08-19

Ministrė A. Bilotaitė: stebėjimo sistemos pasienyje su Baltarusija privalo būti įrengtos iki metų pabaigos

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, apsilankiusi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės Pūškų pasienio užkardoje, domėjosi sienos stebėjimo sistemų diegimo procesu.

Vizito metu ministrė A. Bilotaitė stebėjimo sistemų diegimo priežiūros komisijos posėdyje aptarė vykdomų darbų grafiką ir apžiūrėjo sistemų diegimo eigą pasienyje su Baltarusija.

Pasak ministrės, ministerijos pastangomis Lietuva iš Europos Komisijos gavo 70 mln. eurų paramą (pernai – 15 mln., šiemet dar – 55 mln. Eur). Šios investicijos padės užtikrinti veiksmingą ES išorės sienų apsaugą ir tinkamą neteisėtos migracijos kontrolę.

„Lietuvai skirta ES solidi parama padės sustiprinti valstybės sienos su Baltarusija apsaugą. Geopolitinių grėsmių akivaizdoje labai svarbu laiku, iki šių metų pabaigos, įdiegti stebėjimo sistemas visame sienos su Baltarusija ruože. Už tai asmeninė atsakomybė tenka ne tik rangovams, bet ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadui“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Sienos stebėjimo sistemas per šiuos metus numatoma įdiegti 6 pasienio užkardose prie sienos su Baltarusija (A. Barausko, Kapčiamiesčio, Kabelių, Adutiškio, Tverečiaus, Pūškų).

Šiuo metu sistemų pagalba stebima 53,3 proc. sienos su Baltarusija (362 km iš 678,82 km).

Akylai stebima ir visa daugiau kaip 119 kilometrų ilgio jūros siena, taip pat visas sienos su Rusija ruožas (beveik 275 km, be jūrinės dalies).

Lietuvos pasieniečiai sistemų pagalba iš viso stebi 70,5 proc. valstybės sienos. Lietuvos Respublikos valstybės sienos ilgis yra 1 765,83 km. ES išorės sienos ilgis – 1 073,36 km. 

Į pabaigą artėja ir fizinio barjero pasienyje su Baltarusija statybos. Šio valstybės sienos apsaugai strategiškai svarbaus projekto pabaiga numatoma rugsėjo pradžioje.

Įgyvendinus projektą Lietuvos-Baltarusijos pasienyje koncertinos prizmė preliminariai bus įrengta 356,1 km ruože, pastatyta 452,9 km tvoros ir atnaujinta 76,1 km tvoros.